Wpis z mikrobloga

Mircy, szukam laptoka na kilka lat do przeglądania internetów, filmów, słuchania muzyki, excela i worda, rzadko solidworks. Moze za rok, albo dwa chciałbym na tym nagrywać muzykę za pomocą jakiegoś Cubase'a (mam zewnętrzny interfejs audio, który działa jako karta dźwiękowa) , czy innego tego typu programu. Okazyjnie do gierek, tylko zatrzymałem się na etapie Fallout New Vegas i właściwie tyle mi wystarczy do szczęścia.

Przeszukałem co umiałem i mogłem i doszedłem do niepokojących wniosków. Mianowicie nie ma laptokow, które mi odpowiadają do kwoty 2500 - 3000 zł. Bo albo slabe bebechy, albo tragiczna jakość wykończenia, albo nie można dołożyć w przyszłości ramu...

Natrafilem na watek o laptopach poleasingowych i upatrzyłem sobie thinkpady.

P52 i7 8gen 32MB z kartą graficzna p3200 za 2500 zł
P52 i7 8gen 32MB z karta graficzna p2000 za 2000 zł
T580 i5 8gen 32MB grafika zintegrowana za ok 1650 zł

Dla porównania patrzyłem nowe na laptopy do 3k (np hp 15s) i ten P52 kosi większość pod względem jakości wykonania, parametrów i możliwości upgradeu, ustępując tylko generacją procesora.

Co wybrać, żeby posłużyło na przynajmniej pare lat? Najbardziej kusi mnie ten P52 z mocniejszą karta graficzną, bo z tylu głowy ciągle myślę, że uda mi sie zagrać w Wieśka 3, ale to nie jest priorytet, tylko marzenie scietej glowy. Po prostu zero czasu na granie... Dlatego rozważam zdroworozsądkowo tego drugiego p52 i t580.

Ważny jest tez czas pracy na baterii podczas przeglądania neta i używana worda.

Dodatkowo który windows? 10 czy 11? Straciłem juz rachubę przy 7 i tych nowych nawet nie odróżniam który, to który. Chce, żeby wszystko jak najplynniej działało, jeśli chodzi o ten używany sprzęt.

Moze macie jeszcze jakiś inny typ?

#laptop #szukamlaptopa #lenovo
  • 2
@Lord_Gold: będę miał na dniach na sprzedaż w fajnej cenie dwie sztuki hp omen, takie :https://www.blessingcomputers.com/product/hp-omen-15-dc1o57nr-laptop-9th-gen-intel-core-i7-2-2ghz-512gb-ssd32gb-ssd-8gb-ram-nvidia-geforce-1650-4gb-15-6-non-touchscreen-webcam-wlan-bluetooth-backlit-keyboard-no-optical-dri/ (ramu mogę Ci wrzucić 16gb, ale wiadomo, możesz sam kupić 32 za ~150 zł). Ładnie się prezentują, praktycznie nie widać śladów użytkowania.