Wpis z mikrobloga

Hej, szukam głośnikó sufitowych do sufitu podwieszanego (12 cm) ale takich z zamkniętą obudową. Niestety nie mam jak włożyć tam obudowy wytłumiającej dzwięk. Ciężko mi znaleźć ten typ, znalazłem Klipsch SLM-3400, ale cena jednego to około 1200 zł a ja chciałbym zamknąć się w 2500-3000 zł za komplet. Ktoś coś poleci?
#audio #kinodomowe #dolbyatmos
  • 7
  • Odpowiedz
@betaTrx: na forum audiostereo lub audio pytaj ;) ja mam właśnie Slm-3400-C

co prawda ja teraz składałem większe zamówienie ale zagadaj do rtvmax o obniżenie ceny tych klipshów, ja je po 800zł/szt miałem, ale nawet przy małych zamówieniach mi ceny bardzo zmniejszali
  • Odpowiedz
  • 0
@TomSz: dzięki, zapytam, z drugiej strony zastanawiam się czy faktycznie odczuję aż taką różnicę jeśli zamontuję otwarte głośniki bez obudowy. One i tak mają dawać tylko efekt do Atmos.
  • Odpowiedz
@betaTrx: moja 'sala kinowa' jest nadal w budowie i jeszcze podwieszanego sufitu nie mam (tzn jest ale będzie obniżany), ale zrobiłem sobie w międzyczasie na szybko dla nich skrzynke żeby już wisiały w docelowym miejscu. I chyba w niej zostaną nawet jak już sufit będzie by nie przenosić na niego wibracji.

Ogólnie to rzadko coś się dzieje w górnych głośnikach i raczej jak już to akcentowo tam coś gra.
TomSz - @betaTrx: moja 'sala kinowa' jest nadal w budowie i jeszcze podwieszanego suf...

źródło: IMG_2567

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@TomSz fajnie to wygląda, ja przespałem moment na danie skrzynek w podwieszany sufit i teraz mogę dać po prostu otwarte albo zamknięte głośniki sufitowe. Celuję w 5.1.4 ale to krok po kroku. W sufit muszę już coś wsadzić żeby nie było pustego miejsca
  • Odpowiedz
@betaTrx: ja bym się skrzynką raczej nie martwił, dostajesz w zestawie wzornik do zrobienia dziury, wsadzasz i gra. tę skrzynkę chyba finalnie obuduję z każdej strony (bo z 2 są dziury) i wsadzę watę do środka... tylko dlatego że ty się tym przejmujesz, a to chwila roboty bo 5 metrów obok mam warsztat ;)

Ja mam 7.2.2 z opcją podłączenia jeszcze 2 głośników ale chyba się nie zdecyduje bo te górne
  • Odpowiedz
  • 0
@TomSz jak masz te slimy Klipsha to chyba nie musisz zabudowywać bo one są fabrycznie zamknięte, więc raczej różnicy nie będzie. 2 suby to dobry pomysł i może kiedyś do nich rozbuduje, ale nie wszystko na raz :)
  • Odpowiedz