Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #dyski #seagate Dwa dyski twarde, z różnicą 70h pracy (jeden dostałem w ramach gwarancji drugi dokupiłem) pracowały w pionie we fractalu define S jedne po drugim z dnia na dzień wywalił takie coś jak na screenie - lipa czy mogą zostać? Po zauważeniu, że jeden z nich ma takie powiadomienie w smart przerzuciłem dane na ten drugi w ramach kopii - na drugi dzień oba dostały sraczki
Techniq - #pcmasterrace #dyski #seagate Dwa dyski twarde, z różnicą 70h pracy (jeden ...

źródło: dyski

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Techniq: ten prawy jeszcze do odratowania, możliwe że to jakieś chwilowe błędy zapisu/odczytu sektorów i po pełnym formacie mu przejdzie. Lewy gorzej, bo już sektory remapował czyli nie dało się ich naprawić, czyli nie były to "soft bad blocks".

Choć same błędy nic nie znaczą jeszcze, mam kilka dysków które przepracowały tysiące godzin mając pojedyncze błędy i wartości nie rosły.
Jak nie masz tam ważnych danych to "jeździć, obserwować" czy
  • Odpowiedz
@Techniq: jest możliwe, patrz na numer seryjny, to praktycznie modele obok siebie. Więc jeśli jest jakaś wada fabryczna, to bardzo możliwe że pokaże się w tym samym czasie.
  • Odpowiedz
@Techniq: a mnie wcale, prawidłowa reakcja jak coś jest gówniane, dlatego nie stosuje dysków tego samego producenta lub tych samych modeli oraz dążę do tego by każdy dysk miał inny czas pracy
  • Odpowiedz