Wpis z mikrobloga

Hej, poszukuję jakiegoś rozwiązania które pozwoliłoby mi sterować zdalnie kilkoma urządzeniami w ogrodzie: pompa, oświetlenie, itp. Pierwotnie chciałem na zigbee, bo to używam wszędzie, ale teraz to już bez znaczenia, byle się dało jakoś zdalnie to zrobić, ale to musi być coś nadające się do zastosowań outdoor. To będzie pod dachem, więc deszcz nie napada, ale temperatura zimą może być -20, a latem pewnie i 50 jak się domek nagrzeje.
Przeryłem cały internet i znalzłem jakiś jeden przemysłowy sterownik, ale dostępny tylko w USA i coś wycenione w funtach, za worek pieniędzy i tylko na 1 urządzenie.
Zna ktoś jakieś rozwiązanie inteligentne na takie temperatury? Ja tam sobie to opakuję, uszczelnię, zasilę i oprogramuję, ale zakresu temperatur nie zmniejszę.

#diy #smarthome #inteligentnydom #zigbee
  • 10
@z--x: No to bym musiał w ogrodzie położyć chyba ze 200 metrów kabla doziemnego i przekuć się do domu. Jak policzę pracę koparką to chyba taniej będzie zatrudnić hindusa żeby biegał i włączał/wyłączał za mnie :D
Dlatego chcę w domku ogrodowym, bo tam mam prąd i tam wszystko jest już podłączone co używam, gniazda wyprowadzone, oświetlenie podpięte.
@GenLufa: Obawiam się że gorące lato wykończy każdy kondensator jaki zwykle zainstalowany jest na sterownikach. Boję się że to wyleje i dokona żywota. A i -20 może być problematyczne, bo przecież parametry elektroniki zupełnie się rozjadą przy takich skrajnościach.
@UmCykCyk: przełączników nie sprawdzałem (nie miałem potrzeby), ale od ponad roku za oknami (jedynie zadaszeniem) mam zwykłe czujniki Tuya temperatury/wilgotności na baterie AAA i poza szybszym zużyciem baterii (zwłaszcza zimą) nie ma z nimi żadnych problemów, a przeżyły już i mrozy i upały.

Spróbuj zwykły przekażnik, zadbaj o zabezpieczenie przed wilgocią (hermetyczna puszka i pochłaniacze wilgoci?) i zobacz czy wytrzyma, a jak nie to wtedy kombinuj dalej.