Wpis z mikrobloga

[41/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Dzisiaj o tym jak przerwany mecz przez deszcz może odmienić losy spotkania. W 4 rundzie Wimbledonu 2021 Hubert Hurkacz grał z Danilem Medvedewem o ćwierćfinał Wimbledonu. W trakcie czwartego seta mecz został przerwany (grali na korcie bez dachu) i ostatecznie przeniesiony na kolejny dzień na kort centralny. Świetna wiadomość dla Hubiego, ponieważ przegrywał mecz 1 do 2 w setach (jedyny set wygrany przez tiebrejk). W pierwszym dniu spotkania Hubi ani razu nie przełamał serwisu Medvedeva, ale w kolejnym dniu zrobił to już w pierwszym gemie. Hubi grał jak inny zawodnik i znacznie poprawił swój serwis i return. Wygrał prosto dwa sety i ostatecznie całe spotkanie 2:6, 7:6 (7-2), 3:6, 6:3, 6:3.

Zdecydowanie większość osób po meczu pisało, że Hubi wygrał dzięki pogodzie, bo poprzedniego dnia przez całe 3 sety był bezradny przy serwisie Rosjanina.

Hubi po meczu:
"Granie na tym najważniejszym korcie na świecie, przy tak wspaniałej publiczności, jest niesamowite. Daniił to znakomity zawodnik, o niesamowitych umiejętnościach. Walczyliśmy wczoraj bardzo długo, ale dzisiaj wydaje mi się, że zagrałem świetnie. To dla mnie wielka rzecz móc wygrać taki mecz przed wami. To pierwsza sytuacja w mojej karierze, żeby po tak zaawansowanym stanie meczu wrócić do gry następnego dnia. To było dla mnie coś nowego. Myślę, że to co wczoraj u mnie nie funkcjonowało, dzisiaj wyglądało perfekcyjnie. Wyciągnąłem wnioski przez te kilkanaście godzin od wczorajszej rywalizacji."

#tenisciekawostki - Tag do obserwowania/czarna lista #tenis
Pobierz Madziol127 - [41/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Dzisiaj o tym jak przerwany mecz pr...
źródło: 8362e-16255817257890-800