Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nieco w życiu przeżyłem i chyba dzięki temu nie odczuwam wyrzutów sumienia wobec ludzi lub współczucia. W przeszłości było inaczej. Nie wiem ale mam takie przemyślenia, że wyrzuty sumienia mało dają jeśli mówimy o postępowaniu etycznym. To nie działa, bo ludzie często nie myślą i dopiero później naprawiają swoje złe zachowanie. Dużo jakby zależy od osoby w rzeczywistości.

A jakie macie związane z tym doświadczenia?
#psychologia #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Wyrzuty sumienia są po fakcie, czyli za późno. W każdym razie mogą chronić przed dalszym zagłębianiem się w to zachowanie. Ważna jest obserwacja, bycie tu i teraz. Gdy jesteś pogrążony w myślach, to wiele rzeczy zwyczajnie przegapiasz lub odkładasz na później. Problemem jest też gadanie innych ludzi, fałszywe zapewnienia. Wydaje ci się, że coś jest nie tak, ale ktoś inny zapewnia, że jest inaczej i zaczyna się wtedy wątpić, bo
  • Odpowiedz
@Socah:
teza:

To [sumienie] nie działa, bo ludzie często nie myślą i dopiero później naprawiają swoje złe zachowanie.

pytanie:

A jakie macie związane z tym doświadczenia?
  • Odpowiedz
@Nemayu: na #!$%@? się #!$%@? za OPa i lecisz w #!$%@? #!$%@? negując metodę.

Zachowujesz się jak kut@s, który widzi jezusa, który oddaje swoje życie na krzyżu.
I drzesz japę " Twoje wybaczenie ma zerową wartość. Zwłaszcza, gdy wybaczasz w ciemno."
No i teraz mi powiedz, że nie ma ludzi znajdujących otuchy w religii katolickiej i całej szkopki z krzyżem ?
#!$%@? obraziłeś niemal wszystkie religie na świecie i ich wyznawców,
  • Odpowiedz
@turkrabach: Syndrom boga? Masz tam u siebie w pokoju Napoleona? Chciałbym z nim pogadać.

#!$%@? obraziłeś niemal wszystkie religie na świecie i ich wyznawców

Jeśli tak, to bardzo dobrze. Oszukiwanie ludzi trzeba tępić.

Są ludzie, którym po prostu wystarczy, jak ktoś powie, że jesteś spoko ziomkiem,

Okłamywanie ludzi jest złe. Jeśli zrobił coś złego, to musi to sobie przemyśleć, znaleźć szczerą chęć do zmiany, a nie pajac jeden z drugim sobie
  • Odpowiedz
@Nemayu: Zachowujesz się jak brzydki ministrant, który nie dostał do japy od księdza, jak wszyscy inni dostali.

Jeśli wie, że zrobił źle, to wie, że to było złe, prosta matematyka.
Ma wyrzuty sumienia, czyli jest gryzie rozumie, że to było nie w porządku.
I teraz pytanie, czy po tym jak tyle go męczy sumienie to zrobi ten sam uczynek jeszcze raz ?
No jak ma psychiczne męczarnie, to nie zrobi tego
  • Odpowiedz
@turkrabach:

Bo xD by siedział w sztumie teraz.


Tak tak. Oszukuj się, że wszystkie przestępstwa zostały wykryte i wszyscy przestępcy siedzą w więzieniach. To jest oczywiste kłamstwo.
OP prowadzi rozważania filozoficzne, a nie prosi o jakieś głupie wybaczenie od randoma z internetu.

Ale pamiętaj, że jak #!$%@? to znowu, to sumienie Cię #!$%@? całego.


No właśnie OP twierdzi, że nie.

Ale oni nie mają takiego czegoś jak sumienie, oni nie mają
  • Odpowiedz
@Nemayu: Typie, czego Ty wymagasz xD to jest wykop xD

Wracając
Psychopata jest w stanie odczuwać emocje.

I jeden #!$%@?, podałem dwa ciekawe schematy myślenia, które są dla normalnych zdrowych osób.

Trzeba też pamiętać o takim wypaleniu.
Jak ktoś dużo widział, to też próg współczucia idzie w dół, co nie znaczy, że od jutra będzie #!$%@?ć ludzi pięściami na przystanku.
  • Odpowiedz
Psychopata jest w stanie odczuwać emocje.

Pewnych emocji nie jest w stanie odczuć. Może zachowywać się tak jak inni, może pojmować je intelektualnie, ale ich nie czuje.

Typie, czego Ty wymagasz xD to jest wykop xD


@turkrabach: Żebyś pisał z sensem, zamiast pociskać dyrdymały. Żebyś czytał, to co napisał OP i odpowiadał na to co napisał, zamiast sobie dopowiadać. Żebyś nie pisał, że napisał coś przeciwnego do tego co napisał. Żebyś
  • Odpowiedz