Wpis z mikrobloga

Powiem, że ogrywam #starfield i jego ogrywanie niemiłosiernie mnie irytuje ze względu na klatkaż, 30 fps kłuje w oczy na #xboxseriesx, na PC też jest słabo bo gra potrafi dropić do 35 klatek w mieście, mimo że mam RTX 3070 i RX 5600x i to przy 1080p.
Finalnie ogrywałem na #xbox jednak lepsze stałe 30 niż dropy z 60 do 35.
No i powiem, że swierdziłem, że zobaczę jak się gra na RTX 4080, wydałem 100 ziko na Geefroce now i co?
I gówno nadal dropy do 40 w miastach xD na karcie za 6tys (co prawda poza miastem było prawie 160 klatek no ale dropy do 40 ze 160 to jprd
Ale że mam Steam Decka to stwierdziłem, że sobie sprawdzę w mniejszej rozdzielczości no i powiem tyle, bingo w końcu jest stałe 60 fps niezależnie od lokalizacji.
Szkoda, że stałe 60 fps jest tylko osiągalne w rozdziałce 720p xD no ale grunt, że mogę sobie pykać w tą gówno grę w 60 fps.
Gdyby nie fakt, że mnie ta gra niemiłosiernie wciągnęła to pewnie w życiu bym nie posunął się tak daleko, gra jest świetna ale przez problemy z performancem to nie powinna kosztować nawet 100zł.
Ja akurat ogrywam w GP
Wy na czym ogrywacie?

#pcmasterrace #geforcenow
  • 12
  • Odpowiedz
@MrocznyZiemniak: Szczerze powiedziawszy sam myślałem, że będzie się dużo gorzej grało, ale gdzieś w Starfieldzie po pierwszych kilku minutach jakoś weszło bezboleśnie. Dużo gorsze wrażenie sprawiło na mnie Plague Tale w 30 albo takie Guardians of Galaxy. Tam jak przełączałem tryb z ciekawości, żeby zobaczyć, to momentalnie odechciewało się grać. Tutaj włączam Starfielda po Prodeusie w 60 i jakoś bardzo nie kłuje 30 ramek tak bardzo. Nie wiem sam dlaczego.
  • Odpowiedz
@10129: mam XSX i PC z Ryżen 5600X i bardziej antyczną kartą...ale od czerwonych...
Ale mam szybki ram 16GIG 3600mhz i SSD od Samsung 970....

i w 4K na TV jest 40-120fps.
@MrocznyZiemniak Kolejna sprawa...sprawdż czy piecyk się nie przegrzewa.
  • Odpowiedz
@10129: wychodzi że PC-ciaerze zaś dostali skopany port z konsol...
Brakuje mi trybu 60fps na XSX, ale w 30 klatakach jakoś grać idzie.

W sumie widzę że jest aktualizacja spora na PC...więc odpale po aktualizacji...60gb do pobrania...gra urosła do 130gb z 80gb też,. aplikacja Xbox na windzie cięzko teraz pracuje tachając dane,.
  • Odpowiedz
@MrocznyZiemniak: każdy kto gra w gry Bethesdy przed wydaniem wszystkich dlc jest zwyczajnie głupi bo ogrywa najgorszą wersję gry. Bez paczy, bez dodatkowego kontentu.
Ps. Procesor robi robotę, 5700x robiłby lepszy klatkarz a z 5800x3d miałbyś +40% FPS.
PS2. Co nie zmienia faktu, że optymalizacja w tej grze nie istnieje a Todd powinien być rażony prądem po jajach za każdy spadek FPS i każdego buga który wystąpi u każdego kto kupił
  • Odpowiedz