Wpis z mikrobloga

Czyli nie tylko ja zwróciłem na to uwagę ze „po pierwszym odpadnięciu” teraz pytanie czy będzie w finale czy tez odpadnie i koniec przygody z w raju
  • Odpowiedz
@Szuruburu102: ja ogólnie nie wierzę w karmę i całe pitolenie o tym... Coś komuś złego w życiu się stanie to podciągamy to pod "karmę". Okrutne wypadki, złe rzeczy zdarzają się też świetnym ludziom - bo takie jest życie... Dlatego trzeba wymierzać sprawiedliwość na własną rękę a nie liczyć na jakąś tam karmę...
  • Odpowiedz
@GoebbelsGoebbels: @stokrotka-polna przede wszystkim pojęcie karmy wywodzi się z takich religii/systemów filozoficznych jak buddyzm czy hinduizm więc nie odnosi się do jednego życia i przez pryzmat jednego życia tego się nie tłumaczy. Karma to inaczej prawo przyczyny i skutku i m.in tłumaczy nierówności między ludźmi np w wyglądzie, statusie materialnym, właściwościach, zdrowiu itd. W hinduizmie karma bardziej nabrała charakteru losu według mojego rozumienia, na który nie mamy za bardzo
  • Odpowiedz
@Karynka2_0: świetny komentarz (ʘʘ) dzięki za dodanie, bo przez wiele osób karma jest źle pojmowana. Mi akurat jako chrześcijance do karmy daleko, ale jak już w coś wierzymy, to chociaż poznajmy zasady tej wiary ;)
  • Odpowiedz