Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #malowanie
Biorę się do malowania i będzie nastryskowo bo agregacik w dużej promce a metraż duży.
Na sufit kupuję Sufit Tikkurila Antireflex White 2, na ściany prawdopodobnie Optivia 5, choć będzie trzeba zobaczyć czy może nie Optivia 3(tu proszę o radę). Farbę na ścianę mogę zmienić jeszcze, choć cenowo akurat Tikkurila odpowiada, Flugger mocno podbije koszt.

I teraz pytanie o grunt, na ścianach są gładzie i brać grunt Tikkurili Optivia Primer? Mam Atlas Unigrunt i po rozcieńczeniu 1:1 może lepiej jego? U rodziny widziałem w akcji Flugger grunt niebieski i każdy mi go polecał, choć nie wiem czy mieszanie producentów jest dobre?

Także mam do wyboru:
Opcja 1: Atlas Unigrunt 1:1
Opcja 2: Tikkurila Optivia Primer
Opcja 3: Flugger Non-drip gruntniebieski

Malowane będzie agregatem Wagnera 250 i będzie to debiut, ale jak mam popsuć to chociaż samemu a majstry naprawią ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Zatem jeśli macie porady dla świeżaka to przyjmę wszystko!
  • 7
  • Odpowiedz
@roboronik ja słyszałem o takiej zasadzie że grunt się daje taki jaki producent farby wypisał pod dany rodzaj czyli wiadomo że swój polecają ( ͡º ͜ʖ͡º) na ile to jest Urban legend to nie wiem, ja pod gładź Atlasa dałem farbę gruntującą z fluggera i później od nich farby i nic złego się nie stało
  • Odpowiedz
@roboronik jeżeli nie chcesz mieć problemów z spływającą farba zastouj krok po kroku zalecenia producenta danej farby. Już widziałem jak farba przy wysychaniu po wcześniejszym malowaniu agregatem zaczęła pękać tzw pajączki
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykop24h:

W sklepie do Tikkurili polecili mi brać jako podkład Tikkurila Optiva Primer albo Beckers Primer, a na gładzie rzucić jeszcze rozrobiony grunt wodny Tikkurili.

Czyli procedura

Grunt wodny
Farba podkładowa/gruntująca
Farba docelowa

Tak robić majstry, czy może za dużo kobinowania? Rabini internetowi mówią, że można walić również podkład a później docelową.

Na puszce Podkład+Farba, a diler sugeruje grunt wodny+podkład+farba.

Jak żyć( _)
  • Odpowiedz
  • 0
@WpisujcieMiasta W sklepie Tikkurili polecili mi grunt Tikkurila SUPRABILIT, później na to podkład Beckersa a później docelowa farba.

Warstw wydaje się dużo, może zatem jedną warstwę docelowej?
  • Odpowiedz