Wpis z mikrobloga

IMO na ten moment sytuacja wygląda tak: Niemcy będą grali na Mińsk 3.0 i jak najszybsze zniesienie sankcji na węglowodory. Wskazuje na to kalendarz wyborczy, następne wybory do parlamentu będą za 2 lata i miesiąc, w sam raz, żeby przez ten czas odbić poparcie w społeczeństwie, które częściej opowiada się za AfD.

Jeśli tak będzie (wyklaruje się to w pół, no może max. do roku), to będzie to oznaczało zamrożenie działań, okopanie się ponownie Rosjan na okupowanych terenach (dokładnie jak w latach 2015-2022 na Donbasie). Myli się jednak ten, kto uważa, że to koniec wojny, za kilka lat będziemy mieli dogrywkę, która najprawdopodobniej będzie upadkiem demokratycznych władz, a kolejne rządy będą czymś pomiędzy Republiką Białoruś, a Republiką Czeczenii.

W Polsce to oznacza, że 4% PKB wydawane na wojsko (a może nawet więcej), nie będzie tylko koniecznością związaną z niezbędną modernizacją i zakupem uzbrojenia. W kolejnych latach będzie przywrócony pobór (przynajmniej po 50 tys. osób rocznie), może nastąpi pełna remilitaryzacja Straży Granicznej, czy nawet częściową militaryzację innych służb mundurowych. Poza tym, nastąpi odpływ do innych krajów UE sporej części młodych ludzi, którym nie będzie się widziała potencjalna służba w wojsku. Są oczywiście i inne potencjalne skutki, ale chcę tylko zasygnalizować problem.

#ukraina
  • 11
Niemcy będą grali na Mińsk 3.0


@M4rcinS: No i fajnie bo mam dość przepłacania za wszystko w imię jakiejś wymyślonej przyjaźni.

W Polsce to oznacza, że 4% PKB wydawane na wojsko (a może nawet więcej), nie będzie tylko koniecznością związaną z niezbędną modernizacją i zakupem uzbrojenia. W kolejnych latach będzie przywrócony pobór


@M4rcinS: Nie bój Polska jest w NATO. Pobór jak wroci to w takiej formie jak na Łotwie czyli
@M4rcinS: no cóż. Na to gra Zełenski. Granie na zmianę władz w Polsce to kręcenie sobie sznura, ale skoro mu pasuje. Jak wygra platforma, to będzie niemiecka polityka, jak pisiory, to zapamiętają sobie co odwalił. A kałmen #!$%@? farmazony,ale taki zawód.
Nie bój Polska jest w NATO.


@Aquamen: Ojej, to już NATO nie jest papierową tarczą? USA nie sprzeda nas za paczkę fajek? Nie zostaniemy wyruchani jak w 1939? Możemy przestać się bać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aquamen: kwi, kwi, Artiomy. xD W ogóle to wracaj do pisania swojego pamiętniczka lub na hejto (przypominam, zgodnie ze swoją deklaracją, że jesteś tutaj tylko po to, by robić syf).
@M4rcinS: To nie moje konto Artiom i jeśli ty je założyłeś i wraz z kolegą wladdanem to macie przesrane tbh bo wystąpiłem o ujawnienie danych bo trochę przegieliscie pałe z kradzieżą zdjęć z IG moich psów i wrzucaniem ich na tamten portal.