Wpis z mikrobloga

Pytanko do ludzi żyjących w #uk, czy obraz tego kraju jaki przedstawia na swoim kanale #zmywak jest prawdziwy? Zawsze myślałem że Anglicy są przyjaźni, uśmiechnięci, policjanci pomagają zamiast karać, w knajpie jak jesteś sam to zaproszą cię do stolika i ogólnie tam żyje się lżej.
#emigracja
  • 29
  • Odpowiedz
Zawsze myślałem że Anglicy są przyjaźni, uśmiechnięci, w knajpie jak jesteś sam to zaproszą cię do stolika itp.


xDDDD Skąd w ogóle taki pomysł?
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: Nie jest. Typ ma trochę kompleks mądrującego się i wszystko wiedzącego lepiej polaczka. Dość częsty mechanizm obronny wśród naszej emigracji. Bardzo brzydki zwyczaj wyśmiewania autochtonów za ich plecami i pogardzania nimi. Ciekawe czy wśród Ukraińców, którzy już tu jednak trochę są obecni też jest takie zjawisko.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: przeciez ten koles robi tresci pod sebkow i karyny, katolickich patriotow na wygnaniu do lewadzkiego zachodu bo w ojczyznie nie ma pracy dla ludzi z ich wyksztalceniem. serio sie zastanawiasz czy obraz jaki prezentuje jest prawdziwy? ( _)
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza:
Zależy.
Są bardzo angielskie miejscowości, ale też jest już wiele zdominowanych przez pakoli i hindusów dużych aglomeracji.
Ja mieszkam na wsi na skrajnym zadupiu. Spokój, sielanka, zerowa przestępczość, skrajna odwrotnosc od londonistanu. Jedynym brudasem jakiego tu widziałem to był kurier z dhlu.
Chcesz żyć w takich warunkach o jakich mówi zmywak to unikaj społeczności przesyconych pakolami, hindusami i murzynami. Da się nadal takie miejsca znaleźć.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza:

Nie wiem, co.to."zmywak", ale cechy, ktore wymieniles opisuja dokladnie tak Anglie i Anglikow. Pewnie zalezy od ludzi, ktorymi sie otaczasz, ale mieszkam tu 15 lat i moge potwierdzic, ze jest milo.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: 18 lat w UK, glownie Londyn a teraz male miasteczko pod Londynem.

są przyjaźni, uśmiechnięci

generalnie sa przyjazni i bardziej usmiechnieci, zdarza sie czesto ze beda bardzo mili ale nie do konca szczerze ale beda chcieli pomoc itp

policjanci pomagają
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza:
Ale to chyba oczywiste.?
Tez bylbys glupi i naiwny jakbys bez wysiłku wszystko dostawał w życiu czego potrzebujesz.
Polaków sprytu i kombinowania nauczyla komuna. Angole tego nie umieją bo nigdy nie musieli tego umieć co sprawiło, że umyslowo są w ciągłym regresie.
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon
dziwne to by bylo gdyby ich wychwalali i kochali, nikt nie lubi angoli z ich bezposrednich sasiadow, z nacji na kontynencie ani z emigrantow.
Elity sa dosc dobre, tyle ze okazuje sie ze jednak bogactwo w kapitalizmie nie splywa w dol i gora zgarnia smietanke dla siebie a reszta ma sobie samemu radzic.

Wszedzie liczy sie tylko biznes, tyle ze ogol spoleczenstwa jest slabo wyksztalcony, wiec wyglada to tak jak wyglada, bullying i wykorzystywanie slabszych.
Nigdy nie przyszlo mi do glowy ze duzy biznes moze mnie oszukac na oplatach za gaz wode czy prad, tutaj co chwile slychac jak ludzie sa niszczeni przez duze komercyjne firmy. Na sile zakladaja ludziom liczniki energii pay as you go i wylaczaja prad jak tylko soe im noga powinie. I to jest firma ktorw ma dominujaca pozycje na rynku i dostep do swoadczenia uslug calemu
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: tak to prawda, im starszy angol tym bliżej Twojego opisu - jednak jest ich coraz mniej a nowe pokolenia są dzikie i niewychowane. UK to też społeczeństwo klasowe i dużo zależy od miejsca przebywania. Mimo wszystko jednak zmywak dobrze sumuje różne stereotypy z jakimi się tu spotykamy.
  • Odpowiedz