Wpis z mikrobloga

Wpadłem w pułapkę wiecznego oczekiwania na zakup GPU ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak premierę miał RTX 1670, czekałem aż ceny BTC spadną. Jak premierę miał RTX 2070, czekałem na nową generację ze względu na Ray Tracing. Jak premierę miał RTX 3070, czekałem na nową generację ze względu na Ai. Teraz wyszedł RTX 4070 i ... wszystkie trzy czynniki się połączyły. Czekam aż ceny spadną, stanie się to pewnie dopiero jak AMD wyda sensownie działający FSR 3.0. Nadal czekam na nową generację, ze względu na Ray Tracing, który z generacji na generacje działa coraz lepiej. Po premierze DLSS 3.5 czekam nadal na nowy DLSS z myślą, że nowa generacja DLSS będzie kolejnym zwrotem akcji dostępnym ekskluzywnie jedynie na karty nowej generacji. Nie wiem co musiałoby się stać abym kupił teraz nową kartę, musiałby wyjść chyba Wiedźmin 4. Swoją drogą niedawno miał premierę RTX 5070, a ja czekam ze względu na ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace #gry
Hakunamatata57 - Wpadłem w pułapkę wiecznego oczekiwania na zakup GPU ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak...

źródło: cviwt6atlmg61

Pobierz
  • 13
@Hakunamatata57: Cóż, ja też tak dalej siedzę na mojej 1060ce kupionej w 2016 jeszcze przed pierwszym bumem na krypto i czekam na cud, gdzie Nvidia przestanie być żydkami i wyda coś sensownego w sensownych pieniądzach.

Seria 30 ma za mało VRAMu, seria 40 to nieporozumienie, a że chcę się bawić w uczenie maszynowe to AMD odpada, bo o Intelu i ich batalii ze sterownikami nie ma co wspominać.
Ja czekałem i czekałem, ostatecznie kupiłem 3070 Ti i ostatecznie żałuję że nie poczekałem jednak z pół roku i nie kupiłem 4070 ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Krs90: Ja kupiłem RTX 3070, po miesiącu #!$%@? się na mały VRAM (8 GB) kupiłem 4070. Nie popełnij tego samego błędu, 12 GB VRAMu to absolutne minimum teraz żeby starczyło na przynajmniej 3-5 lat. No chyba że grasz w 4K
@dj_mysz: Mówię o serii 40, to przy niej Nvidia poleciała mocno w #!$%@?. Karta która na pudełku ma być z serii xx60 ma gorsze podstawowe parametry niż wszystkie starsze karty z serii xx60, ale kosztuje więcej przy zerowej poprawie wydajności względem 3060. xD
@supra107: Dlatego poleciałem w 4070, 25% więcej wydajności. Ale za 25% więcej kasy... Ale zapewniam Cię, będzie tylko gorzej. RTX 5090 będzie kosztował z 11 tysięcy.