Wpis z mikrobloga

@mateopoznan: Małej to znaczy? Ile metrów maks miałby być klient od routera? Jakieś ściany po drodze?

Nie znam się na routerach jak coś ale jak ktoś ma ci doradzić to są podstawowe informacje.
  • Odpowiedz
  • 1
@mateopoznan jak coś to pytaj, ostatnio w domu sobie postawiłem router ER7212PC i do tego EAP653, router fajny bo wiele wan, ma sporo portów Poe i ma zintegrowany kontroler omada, nie trzeba osobne urządzenia. Do 10 sztuk eap w zupełności wystarczy
  • Odpowiedz
  • 0
@Gooma: mam w sumie jedną sprawę, postawiłem to wstępnie, jutro będę kończył. potrzebna mi jest siec publiczna dla gości i takową zrobiłem, skusiło mnie, że można robić autoryzację via facebook, sms, etc, ale jak na razie widzę tylko możliwości (na AP):
- no authentication
- local passowrd
- external radius
  • Odpowiedz
  • 1
@mateopoznan hmm nie wiem jak ze sprzętem, czy potrzebujesz sam kontroler np c200 czy też jeszcze jakiś router jak er650. Przez facebook to już nie będzie działać, wycofali sie z tego. Chyba najlepiej zrobić, wygenerować listę haseł i ustalić na ile mają być ważne, oprócz tego można dać użytkowników którym się nie kończy czas.
  • Odpowiedz
@mateopoznan: Nie mam jak w tej chwili sprawdzić, ale weryfikacja SMS faktycznie idzie przez kontroler - z tym, że przez usługę zewnętrzną (bramka sms) więc jest płatna. Nie próbowałem tego szczerze mówiąc, ustawiałem zawsze limit czasu na sesję godzinę dla użytkownika.

Ogólnie co do kontrolera Omady to są trzy opcje:

- sprzętowy kontroler np. OC200 (wychodzi chyba najtaniej)
- software kontroler (instalujesz sobie na dowolnym PC, nie kosztuje nic (
  • Odpowiedz