Wpis z mikrobloga

szkoda że to nie prezydenckie wybory, na drugą turę chyba by rozdawali każdemu w kanistrach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@przegryw_z_piwnicy: Poczekaj bo jeszcze sie moze zdazyc tak ze nie dadza rade zrobic rzadu i na wiosne beda przedterminowe wybory.

A wtedy to podjezdzasz na stacje a tam koles do Ciebie:
"ma pan tu 500pln ale zatankuj do pelna"

:DD
@przegryw_z_piwnicy: Zazwyczaj ten kto duzo mowi to malo robi. Masz duzo lepsze warunki gospodarczo-polityczne niz ja mialem (a mimo to dalem se sanse i wyjechalem) wiec korzystaj a nie mow. I to nie jest zaden atak czy ironia a tylko dobra rada starszego :PP
@gorzki99: luzik. Mnie akurat dobrze się mieszka w Polsce. Mam własną chatę i co zarobię to moje. Zerowe zobowiązania jako kawaler. Ale robi się w kraju taki burdel, że może warto zmienić środowisko i sobie wyjechać do Niemiec, zwłaszcza że mam fach w ręce i do kołchozu by mnie przyjęli od strzała. Nawet mój kołchoz jest oddziałem niemieckim xD
@przegryw_z_piwnicy: No to masz dokladnie tak samo jak ja. Ja nie mam domu tylko mieszkanie ale reszta sie zgadza. Wlacznie z oddzialem niemieckim :)))

Teraz juz nie wyjade bo za stary i za dobrze ulozony jestem. W momencie jak wyjezdzalem to byly inne warunki - jeszcze zamkniety rynek pracy wiec pomimo meldunku i zarejestrowania w arbeitsamcie roboty nie dostalem to trza bylo wracac.

Ale jabym w obecnych czasach mial tyle lat
@przegryw_z_piwnicy: 25. Start mialem dobry (bo jechalem do "mojej" ktora tam juz byla ustawiona wiec mialem meldunek i poogarniane procedury) ale ten zamkniety rynek pracy wzystko popsul. Oczywiscie ze mozna bylo probowac na czarno ale to nie moja bajka. Wiec po pol roku wrocilem i zaczalem "kariere zawodowa" w pl :P

Prace to ja juz zmienialem ze 7 razy - ale zawsze ta sama branza do ktorej sie uczylem :)
@gorzki99: rozumiem. Teraz są super warunki w porównaniu do tamtych. Agencje wręcz biją się o pracowników i można mieć pracę z zakwaterowanie, które wychodzi taniej niż w Polsce. Na razie czekam do wyborów, a potem daję sobie kilka miesięcy na pokończenie kursów i pewnie dam dyla do Niemiec na jakiś czas. Nawet nie o kasę chodzi, ale o zmianę środowiska i spróbowanie czegoś nowego
@przegryw_z_piwnicy: Tu nawet nie chodzi o agencje. Moze wtedy tez byly i omijaly w sobie znany sposob prawo. Nie wiem bo nie korzystalem (jakos tak nie mam zaufania :P)

Nawet nie o kasę chodzi, ale o zmianę środowiska i spróbowanie czegoś nowego


No i to jest zdrowe podejscie. Tak trzymaj.

Tak sie sklada ze w niemcowni czesto bywam - srodowisko zupelnie inne (chyba ze trafisz na p0lakow)
@przegryw_z_piwnicy: nie wiesz co wlasnie uczyniles :PP

Mam dosc malo akceptowalne poglady tu na wypoku :P
Wiekszosci nie podoba sie ze ja nie patrze slepo - po jednych i tych samych potrafie jechac jak po burej suce a przy innej okazji ich bronic. Ja patrze merytorycznie - jak sie nalezy to jade a jak sie nalezy to bronie.
@gorzki99: nick zobowiązuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) luzik. Ja tam akurat szanuję ludzi, którzy by mi merytorycznie zwracali uwagę, że gdzieś popełniam błąd. Niestety zazwyczaj albo Cię ludzie klepią po plecach, kiedy widzą, że robisz źle; albo po prostu rzucają kłody pod nogi. Przykładowo po latach przyznaję rację mojej nauczycielce niemieckiego, że jeszcze będziemy żałować, że tak bardzo chcemy uczyć się angielskiego, a nie niemieckiego xD
@vartan piękna sprawa uzupełniać rezerwy strategiczne w #!$%@? drogim paliwem po wybuchu wojny, później doić Polaków drogim paliwem, bo wszędzie jest drogo, bo nas wykupią itd. Miesiąc przed wyborami zjeść z marż, wykorzystując rezerwy strategiczne które idą na granic kosztów lub poniżej, chwili się że u nas taki dobrobyt że sąsiedzi u nas tankują (czym wcześniej straszyli xD). Ciekawe kiedy to wszystko #!$%@?, waluta będzie o wartości hrywny/rubla lub innego Zimbabwe, a
@vartan: a tak się obajtek w radio zet zarzekał kilka mies temu, że ręczne sterowanie cenami jest niemożliwe przy takim koncernie ( ͡° ͜ʖ ͡°)