Wpis z mikrobloga

@wykoko: aż mi się przypomniało:
https://www.ladbible.com/community/bulldog-saved-life-chewing-owners-toe-548029-20230921?source=lboz&utm_campaign=ausarticles&fbclid=IwAR0zszTWpaiKSi0G0ihmpDRdh-E0lDfvi5Mvet_25rNFCAPyGvbU51ENQLE
Tu co prawda buldog, ale bardzo mnie bawi nagłówek, że pies "uratował" xD Ok, typowi cośtam wykryli, ale to nie jest tak, że pies sam zdiagnozował problem i próbował wysłać go do lekarza, tylko potraktował go jak przekąskę
  • Odpowiedz
@piratestorm Brzmi jak bujda i prawdopodobnie nią jest, a ty to jeszcze połknąłeś i głupio powtarzasz.

@TomdeX To się akurat tyczy każdego psa, bez znaczenia o jakiej rasie mówimy. Dlatego pies musi mieć odpowiedzialnego właściciela, a dziecko rodzica, bo w przeciwnym wypadku oboje skończą na głównej wykopu dając tutejszym autystykom pożywkę.
  • Odpowiedz
@romek898: XD bujdą jest, że pitbulle stoją za największą liczbą ataków psów na ludzi? każdemu psu może #!$%@?ć, jeśli jest duży to zrobi duże szkody, jeśli mały to nic się nie stanie, to tak jak z rasami ludzi, jedne popełniają statystycznie więcej przestępst od innych :)
  • Odpowiedz
gdzieś widziałem film z pitbullem, który zasłaniał dziecko łapami, i ktoś wyjaśnił, że on chroni swoje "zasoby" w ten sposób, czyli traktował dziecko jako pożywienie


@piratestorm: Standard że komuś się wydaje że zrozumiał koncept a tak naprawdę #!$%@? od rzeczy.
Bronienie zasobów u psów nie ma związku tylko z jedzeniem. Zasobem może być też zabawka, miejsce do spania, uwaga od człowieka, inny pies etc.

Nie znam filmu o którym wspominasz, wiec
  • Odpowiedz
  • 0
@wykoko jpdl , mam w domu kundelka i niemowlę i się zastanawiam czy póki jest takie małe i pełzające, czy nie wstawić brameczki do pokoju. Chociaż z drugiej strony też nie można izolować psa. A co kuźwa mówić dwa pitbule. Widziałam profil na IG jakiejś laski z US, jak jej grzeczny pitbullek nagle, po bodajże 2-3 latach zaatakował jej dziecko i odgryzł mu pół twarzy. Dziecko żyje, ale do tej pory ma
  • Odpowiedz