Wpis z mikrobloga

#austria #kamerki #podroze #wakacje
Kamerki w Austrii. Demontować? Zostawić ale z odłączonym kablem? Zostawić włączoną i powoływać się na prawo do turystycznego nagrywania podróży i zaznaczyć, że służy ona tylko do tego, nie rejestrowania ruchu ulicznego?
Proszę o nie cytowanie artykułów Onetu a o kogoś kto ma rozeznanie w temacie praktyczne i faktycznie. Przepisy austriackie są z zeszłego wieku, nie są celowane w kamerki i czysto teoretycznie nagrywanie krajoznawcze przebiegu trasy kamerką wiem że jest legalne. Teraz pytam o waszą praktykę.
  • 5
Mieszkam w Austrii na stale i pewnym zrodlem wiedzy o ruchu drogowym jest ÖAMTC.
Na ich stronie możesz poczytać jakie są aktualne przepisy dotyczące posiadania kamerki w aucie --> https://www.oeamtc.at/thema/vorschriften-strafen/zulaessigkeit-von-dashcams-im-oesterreichischen-strassenverkehr-16180594

Ja wyczytalem, ze nagranie jazdy do prywatnego uzytku bez upubliczniania nagrania jest legalne ... ale sam nie znam nikogo, kto taka kamerke ma i mam raczej zle doswiadczenia z policja drogowa, ktora chetnie daje mandaty i malo chce dyskutowac, wiec ja osobiscie
@TeKNoRbErT: No o tym to nie slyszalem, ale wszystko jest tutaj mozliwe, a poza skomplikowanym prawem jego interpretacja przez policje drogowa jest czesto subiektywna (np. niektore przypadki nakazuja "niezwloczne" stawienie sie na komisariacie policji, a ile minut/godzin to niezwlocznosc wynosi ocenia policjant wg. swojego uznania), a jak mi to tlumaczy kolega Austriak: po rozpoczeciu drogi urzedowej, czyli wystawienia mandatu, niewielka szansa jest jego anulowania, a poza tym kazde odwolanie, nawet podstawne