Wpis z mikrobloga

Cześć #motomirki z #cardetailing
Szukam jakiegoś zestawu startowego (chemia, ręczniki itd), co jest warte uwagi?
Do tej pory starego gruza myłem na szybkości za piątaka na myjkach bezdotykowych, bo lakier i tak już wymęczony życiem.
Nowy, młodszy gruz, jeszcze coś się świeci w słońcu. Byle jaki pakiet w jakiejś ręcznej myjni to 400+ zł, więc pomyślałem, że w tej cenie spróbuję skompletować coś i samemu zadbać o lakier.

#motoryzacja #samochody
  • 14
@KrolJulian: myjesz u siebie na podwórku? Posiadasz myjkę ciśnieniową? Pytanie istotne z punktu widzenia np doboru piany aktywnej, albo szybkości zasychania szamponów (są wolniej zasychające lepiej sprawdzające się przy myciu na zewnątrz niż w hali) ????

edit: widzę, że Czysta-bryka Ci odpisał to ja już nie będę sie wysilał, on coś dobierze :D
@klotz
Problem jest tego typu, że auto trzymane jest pod chmurką, sam mieszkam w bloku i nie bardzo mam jakieś miejsce, zostają mi jedynie myjki i pucowanie obok myjek.
@Czysta-Bryka_pl
Celem jest czyste auto w środku i na zewnątrz. Łącznie z felgami, bo dosyć szybko łapią pył z klocków. Niestety zakres działania mam dosyć mocno ograniczony, gdzieś przy myjce lub na parkingu.
Aktualnie mam zupełnie nic. O poprzednie autko już nie dbałem,
@KrolJulian: słuchaj też mieszkam w bloku i nawet mam położoną samodzielnie ceramikę, więc wszystko się da, trzeba tylko wypracować sobie odpowiednią technikę i optymalizację pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przykład: będziesz potrzebował zamykanego szczelnego wiadra (albo dwóch) bo na myjni z lancy wody do wiadra nie nalejesz, prościej jest nalać w domu i zabrać to na myjkę w zamkniętym wiadrze. Czy masz cokolwiek do mycia auta i
@klotz: Jeżeli chodzi o car-detailing... to można powiedzieć, że jestem jaroszem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W temacie nie siedzę, jednak chętnie doczytam. Przede wszystkim zastanawiam się czy własna chemia i wolne pół dnia jest bardziej opłacalne od skorzystania z gotowej usługi ;)
@KrolJulian: No to zależy jak wyceniasz swój czas. Za 4 stówy spokojnie się obkupisz, jeśli satysfakcjonuje Cie uczucie "to ja zrobiłem własnymi rękami że te auto się tak świeci" to spoko, to jest dla Ciebie, a zakup chemii za 4 stówy wystarczy na zdecydowanie dłużej niż jednorazowa akcja raz na pół roku. No bo jak kupisz litr szamponu za 20 zł a na jedno mycie zużywasz 30-40ml, no to jasne, że
@KrolJulian: Wewnątrz wiadomo, że bez problemu zrobisz sobie pod blokiem. Tutaj możesz iść w jakiś gotowy środek do czyszczenia plastików zazwyczaj się nazywają interior cleaner, coś w ten deseń. Ewentualnie w opcji bardziej ekonomicznej APC do rozcieńczania, i tutaj polecam APC bez wodorotlenków np. z firmy Cleantle albo Shiny Garage Green APC. Potem ewentualnie możesz zaaplikować tzw. dressing który Ci lekko przyciemni i sprawi że nie będzie się aż tak kurzyło.
@KrolJulian: kup sobie glinkę+ tar remover i rotona do felg(rozcieńczaj). Do tego rękawica/gabka i ręcznik. I znajdź myjnie z piana aktywna. Po dobrym myciu nałóż wosk soft99 raz na pół roku.

Wszystko.

Jakieś wiadra detailingowe to jest #!$%@? śmiechu warte.

Jak lakier jest w kiepskim stanie(widać hologramy rysy) to zleć polerkę.

Będzie Pan zadowolony.
@KrolJulian: Po kolei.

Silikon do uszczelek - może być ale dressing do opon też się nada. W sensie ja nie wyobrażam sobie nie zrobić sobie czarnych oponek po myciu, bo to dla mnie dopełnienie looku auta gdy felga jest czyściutka a oponki naczernione. Dlatego posiadam i stosuję dressing do opon. Jeśli nie planujesz kupować dressingu - to zostań przy silikonie do uszczelek, opakowanie starczy Ci pewnie na całe życie. Jeśli chcesz
@KrolJulian: Mireczek @klotz Ci tu już bardzo ładne podpowiedział wiele rzeczy. Ja jedynie mogę zwrócić uwagę, że ten silikon nie jest do końca potrzebny jeśli uszczelki są w dobrym stanie. Chyba, że miałeś już przygodę że w tym aucie Ci przymarzały w zimie to okej.