Wpis z mikrobloga

#wyzwanieplastyczne #malujzwykopem #tworczoscwlasna

Temat fantastyczny. Dosłownie.
Jednak w moje gusta najbardziej trafia ponure sci-fi.
Uwielbiam też twórczość Janusza A. Zajdla.
A scena karmienia ludzi kartonowo-gównianą paszą z rury w filmie Piotra Szulkina "O-bi O-ba koniec cywilizacji" mocno wbiła mi się w psychikę. I powraca za każdym razem gdy jestem w dyskoncie. ;)))
Wiecie, ci ludzie walczyli o tę paszę.


Temat pracy: Miasto przyszłości.
Tytuł pracy: Dystopia: oderwana cywilizacja.

50x40cm olej na płótnie.

Nie jestem jedynym, któremu wrzesień i szkoła (dzieci- nie moja. czyli też moja, wiecie jak to jest ;] ) i w ogóle powrót po wakacjach rozwalił system.
Zatem nie ma fajerwerków.

Ale z drugiej strony pomyślałem, że ta podmalówkowa konwencja wystarczy. Pasuje do mojej koncepcji czy, za przeproszeniem, wizji.
Enjoy. ;)
gascoigne - #wyzwanieplastyczne #malujzwykopem #tworczoscwlasna

Temat fantastyczny. ...

źródło: miasto przyszlosci gascoigne

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@gascoigne:
Widzę, że trzeba wrzucać... bo się podublujemy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co do Zajdla - też lubię. Rodzice lubili sf, więc miałem masę dobrych książek sf i fantasy w chałupie i mogłem sobie czytać do woli.
  • Odpowiedz
  • 0
@smiech2: Limes Inferior pożyczyłem kiedyś za moich nastoletnich lat z biblioteki i wgniótł mnie w ziemię.
Jakiś czas temu kupiłem i jakbym dostał "efektu Mandeli" ;) No nie tak tę książkę zapamiętałem. Jest chyba nawet lepsza niż pamiętałem. ;)

Z tym dublowaniem to rozumiem, że masz coś w podobnym tonie czy klimacie? ;) Czekam!
  • Odpowiedz
@gascoigne: Mi się chyba najbardziej podobała "Paradyzja". Czytana zaraz obok Aldissa - "Non stop".

Co do wrzucania, to tak - dzisiaj się wybiorę do piwnicy zeskanować. Fajerwerków nie będzie, bo na 30% robione.

Z tematu ciężkiego powrotu do szkoły pochwalę się tylko, że mój starszy (lvl16) dotarł do szkoły tylko na rozpoczęcie - coś żołądkowego go męczy. Wczoraj znowu 6h na SORze - dalej nic nie wykryto, więc tylko wzmacnianie itp.
  • Odpowiedz
  • 1
@smiech2: Zdrowia!

Choć po przeczytaniu "16 lat. dotarł tylko na rozpoczęcie" przypomniały mi się te piękne czasy, tylko że z innych powodów do tych "niedotarć do szkoły" dochodziło. ;)))
  • Odpowiedz
  • 0
@maegalcarwen aaaa prawda. :) no to jeszcze za wczesnie na frojda. :))

tutaj to moja wyobraznia ale tam to z prywatnej meliny, którą mamy z kolegami.

nie chciałem zaburzać odbioru i dopowiadać, ale chyba kto już miał zobaczyć to widział tę moją dystopię.
tym razem to mnie po prostu zabrakło czasu.

miał być syf i tragedia z przodu i rozświetlone super nowoczesne miasto na horyzoncie.
potem miałem koncepcję, że z tym chlopkiem
  • Odpowiedz