Wpis z mikrobloga

@bitcoinet: błędy w artykule... artykuł dot rozwiązań kryzysowych opublikowany przez TwoBitIdiot pojawił się ponad godzine przed zawieszeniem transakcji na giełdzie. Po opublikowaniu art doszło do zrzutu który ustabilizował się na poziomie 135USD

To samo tyczy się Statementu przedstawicieli innych kantorów.
  • Odpowiedz
@bitcoinet: a ja mam inne pytanie, istnieje pewnie dużą część btc które zostały skradzione i są na to jakieś dowody przyjmijmy ze część da się udowodnić na 100%. Czy ktoś pomyślał czy w ogóle były takie pomysły aby takie btc wyłączyć z obiegu. Czy to raczej nie mozliwe
  • Odpowiedz
@PolskiPolaczekZPolskiPL: Nie. Wszystko jest zapisane w łańcuchu bloków, a na takie zmiany nie byłoby zgody społeczności. Nie ma takiej opcji, to się mija z założeniami Bitcoina. Ale możliwe, że użytkownicy odzyskają swoje środki... możliwe, że porozumiano się z innymi liderami branży i straty zostaną zrekompensowane.
  • Odpowiedz
@bitcoinet: dobra a jeszcze 1 pytanie czy istnieje gdzieś jakąś lista albo instytucja albo cos z podanym skradzionymi portfelami czy tam btc i gdy np jakieś btc z takiej listy wpłyną na giełdę to giełda je automatycznie "blokuje konfiskuje itp" aż do powiedzmy wyjaśnienia tej sytuacji czy to tez raczej niezgodne z całym założeniem btc. Czy w ogóle były pomysły aby stworzyć taki projekt?

Może to głupie ale czasem mam
  • Odpowiedz
@PolskiPolaczekZPolskiPL: używałeś kiedykolwiek jakiegoś portfela? nowy adres generuje się jednym kliknięciem... a np. armory najbezpieczniejszy portfel desktopowy, sam generuje nowy adres dla każdej transakcji bez udziału użytkownika. Myślisz, że złodziej przyjdzie na giełdę z adresem portfela jaki ukradł...Dodatkowo są pralnie btc. Ktoś kto potrafił wykorzystać "malleability protokołu bitcoin" a złodziej potrafił. To ma na tyle umiejętności że sam sobie taką pralnię potrafi zrobić...
  • Odpowiedz
@bitcoinet: no właśnie myslalem ze to po zmiksowaniu może być trudne ale większość raczej tego nie robi tylko wbija na gielde żeby to spieniezyc.

da się oznaczyć każda sztuke? A możesz cos dokladniej

a w ogóle giełdy te "duże" gotowe są pójść na współpracę w takich sytuacjach czy raczej olewaja to. Chodzi mi np o to ze policja czy tam jakieś służby mówią panie masz PAN na giełdzie kradzione btc
  • Odpowiedz