Wpis z mikrobloga

  • 0
@login_cwiczebny: Póki co banknoty 5 rublowe stanowią tylko 1% ogólnej liczbie wszystkich nominałom banknotów, ale możliwe że w najbliższych miesiącach, latach znacznie się ona podwyższy. Oprócz banknotom 5 rublowych, Bank Rosji zaczął też emitować banknoty o nominale 10 rubli, pomimo że od 2011 zaczął on powoli wycofywać je z obiegu zastępując monetami
  • Odpowiedz
  • 0
@login_cwiczebny: Zdaje mi się że jest to najmniej wartościowy nominał banknotów pod względem kursowym porównując wszystkie obecnie funkcjonujące banknoty walut z państw byłego Związku Radzieckiego. Jeszcze Mołdawia nadal emituje banknoty 1 lej która ma obecnie wartość 24 groszy. Kilka lat temu Ukraina miała banknoty o nominale 1 hrywna mając wartość kursową ok. 15 groszy ale kilka lat je wycofali z obiegu razem z 2 hrywnami
IbraKa - @login_cwiczebny: Zdaje mi się że jest to najmniej wartościowy nominał bankn...

źródło: moldawia

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@login_cwiczebny: Ja miałem dość duże szczęście bo nabyłem te 5 rublówki w kantorze. Nadal poluje od jakiegoś półtora roku na nowe banknoty 100 rublowej nowej emisji ale z nimi nieco ciężej. Ciekawostką że ten banknot ma lekkie nawiązanie do banknotów radzieckich z lat 1961-1991 bo na 5 rublówkach tak samo występowała ta baszta
IbraKa - @login_cwiczebny: Ja miałem dość duże szczęście bo nabyłem te 5 rublówki w k...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz