Wpis z mikrobloga

@Bonaparte_34: Bardzo mnie zawsze śmieszą te pierogi, jak to zamiast ruskich są ukraińskie teraz. A wystarczy mieć odrobinę wiedzy lub wyguglać, że te pierogi są ruskie (nie rosyjskie xD ), bo wywodzą się z Rusi Czerwonej, czyli de facto Polski i Ukrainy. Niestety, z racji że większość ludzi jest po prostu ignorantami (językowymi i historycznymi) to trzeba nagle zmieniać nazwę pierogów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak były dofinansowania to pierwsi biegliśmy z łapami po pieniądze ale jak trzeba przestrzegać zasad to już nie pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kochamschabowe: No tak, bo te zasady uderzają w naszą gospodarkę, a ci, którzy je ustalają to nie są narażeni na zalanie rynku tanim, ukraińskim zbożem.
  • Odpowiedz
@kochamschabowe: Ale ty rozumiesz ze braliśmy te dofinansowania kosztem tego ze nasze rolnictwo tez musiało się dostosować do chociażby rolnictwa holenderskiego czy francuskiego, bo rolnicy z tych krajów obawiali się ze Polska zaleje produktami UE z cenami dumpingowymi? To nie było takie proste jak przestawiasz ze weszliśmy do UE i dostaliśmy pieniądze z kosmosu za nic

Za to Ukraina do czego się dostosowuje, czy Ukraina w ogóle jest w UE? Nie
  • Odpowiedz
@kochamschabowe: Czyli nie dostałem odpowiedzi jakie zobowiązania mamy w ramach UE dla kraju poza UE, gdzie nie dostawaliśmy od nich przecież dofinansowania

Usłyszałem tylko jeden buzzword ‚fikołek’ tylko nie wiem gdzie ten fikołek.

To ze PiS #!$%@? te sytuacje nic nie zmienia, nie powinnismy iść w zaparte to gowno żeby dobrze zrobić agro oligarchii ukraińskiej

A fikołki to ty ładne robisz pisząc o UE i NATO. Ukraina nie jest w UE!
  • Odpowiedz
@TS_X9: jak dla mnie to moze być czysta zagrywka polityczna i ustawka.
PiS przed wyborami - sądzimy sie z Ukrainą bo walczymy o interesy polskich rolników - profit
To samo tyczy sie Słowacji i Węgier.
Ukraina tez ma argument w ręku bo walczy na arenie o swój interes gospodarczy i daje to do zrozumienia w ten sposób opinii publicznej ze nie zaniedbuje tego sektora.
Dodatkowym poparciem mojej tezy jest to, ze
  • Odpowiedz
@TS_X9 trzeba pamiętać że rząd to rząd, nie zawsze jest to przedstawicielstwo narodu i zwykłych ludzi. Rząd będzie brnął w dbanie o siebie i swoje interesy a ludzie są ludźmi i mogą myśleć inaczej
  • Odpowiedz
@kochamschabowe Ukraina nie jest w Unii Europejskiej i nawet grosza do jej budżetu nie dokłada. Nie otworzyła swojego rynku dla produktów z Unii, a nawet wprowadza zakazy importu (ostatnio drób z Polski).
  • Odpowiedz
@Skrzycki widzę że was przerasta pojęcie polityki handlowej xD

To nie musi dotyczyć państw członkowskich unii. Tak samo jak unia zamknęła się na Rosje - pełne otwarcie się na nich też mogłoby się spotkać z dezaprobatą Unii. Czy Rojsa dokłada się do UE?
  • Odpowiedz