Wpis z mikrobloga

#bezpiecznykredy #kredy2procent #kredythipoteczny

Cześć Mirki
Z różową mam zamiar związać się w następnym roku i założyć kajdan, ale mamy mieć rozdzielność
W tym roku biorę BK2 - wniosek złożony 13.07 i nadal czekam. Mieszkanie 50m pod WWA
Po ślubie rodzice różowej chcą nam przepisać działkę (mają z 20x150m), ale nie wiem ile nam przepiszą. Z różową mamy plany się tam pobudować.
Korzystając jednak z rozdzielności różowa będzie mogła wziąć BK2 (jeśli się mylę to mnie wyprowadźcie z błędu). Jak najlepiej skonsumować ten kredyt różowej? Kupić działkę od rodziców? Odkupić mieszkanie od rodziny? Kupić coś innego?
Programista #programista10k here i różowa połowa tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@UlanyD: chodzi o to, ze tak mówią jakieś dziadki albo na podlasiu XD normalnie ludzie budują dom, ewentualnie sie „budują”, a nie planują sie POBUDOWAĆ XDDD
@GOHAN: co tak xD nie zrozumiałeś pytania? Xdddd

a gdzieeeż No, przecie jakie zdrożne, jak się młode pobudujo, to jakie zdrozne. To się cieszyć tylko! wsio normalnie. My z tam matkią to pole wam w ojcowiźnie przepiszeemy, a wy tam pobudujcie sobie xd
Jak bierzecie rozdzielność to dokładnie dokumentuj to co wkładasz do udziału i na kogo będzie co i gdzie brane bo pozniej jak to w takich układach zawsze wychodzi z ręką w nocniku facet zostaje.
via Android
  • 0
@mikelvo udokumentowane zadatek, prowizje, wszystko z mojego konta

Dostanę działkę na pół z małżonka alle jeśli przejdę na wspólność to i tak wypier dziadu jakby co ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Więc nie wiem też jak to rozegrać. Wkładu mam na mieszkanie ponad 100k. Zarabiam 2.5x więcej niz partnerka, więc nie widzi mi się wspólność bo różnie może być. Niech odkłada na swoje. Po 5 latach sporo spłacę (bk2
@Kumplica: Zrozumiałem, odpowiedzią na Twoje kretyńskie pytanie jest po prostu "tak".

a wy tam pobudujcie sobie


Albo "pobudujcie sobie dom", albo "pobudujcie się"

#!$%@? mózgowe w narodzie silne.