Wpis z mikrobloga

Może jestem już stary i przerastają mnie te systemy, ale wchodzę do gry, włączam ją na 20 minut i wychodzę bo czuję się przytłoczony światem.

Ostatnio skończyłem Hogwart Legacy - tam fabuła była budowana powoli, mechaniki dodawane stopniowo. W Red Redemption 2 dokładnie do samo, dopiero po jakimś czasie mogliśmy korzystać z pewnych rzeczy. Sprawiało to że miałem czas by poukładać sobie pewne rzeczy w głowie, zapoznać się powoli ze światem. GTA i reszta gier AAA to samo.

Natomiast jak to wygląda w #starfield?
Nie wiem właściwie kim jestem, nie wiem gdzie jestem, nie wiem co robię, nie wiem kim są osoby, które do mnie coś mówią, nie wiem jakie są frakcje, nie wiem jak działają mechaniki, wszystko jest mało czytelne.
Chyba pierwszy raz tak mam że wyłączam grę bo się czuję przytłoczony nią. Pełno w grze skrótów, tylko ja nie wiem od czego te skróty bo nikt tego nie powiedział. ZK ogarnąłem dopiero po 4 godzinach, bo nikt o tym wcześniej nie wspominał xD

Pewnie jakbym pograł z 20h to bym był obyty, ale prze te przytłoczenie nie mam ochoty na poznawanie poszczególnych mechanik.

#gry
#gownowpis
Vamyss - Może jestem już stary i przerastają mnie te systemy, ale wchodzę do gry, włą...

źródło:

Pobierz
  • 5
@Vamyss: tez tak mialem na poczatku, skup sie na poczatku na misjach glownych czy frakcyjnych i potem juz bedzie lepiej
intro w tej grze to zart, po 15 minutach dostajesz statek i masz juz cala galaktyke otwarta do zwiedzania, troche to przytlacza
Ostatnio skończyłem Hogwart Legacy - tam fabuła była budowana powoli, mechaniki dodawane stopniowo


@Vamyss: no muszę się przyczepić, bo nie wytrzymię.

Fabuła i budowa świata to tam miały tak mało sensu, że mogłoby ich nie być, a mechaniki były trzy: chodzenie, czarowanie i latanie na miotle, a jeszcze modyfikacja ubrań, ale ponad pół gry zrobiłem w pierwszej szacie, zanim się skapnąłem, że można zmieniać wygląd ubrań, więc te statystyki chyba nie
@Vamyss: Dokładnie, gra jest na początku tak przytłaczająca, że pewnie spora część osób odpada już na starcie, mniej więcej po 20 godzinach dopiero wszystko się robi na pstryk, ale niewiele osób w ogóle dotrwa do tego czasu xD