Wpis z mikrobloga

Ok mireczki , postanowiłem podzielić sie z wami moją lekko dziwną pasją.-Ratrakami . Pytajcie o co chcecie w tym temacie , może sie jakoś wam przydam :)(choć szczerze watpię )

Na początek Pistenbully 600 - nie jest to moj faworyt ( z wielu względów wole włoskie maszyny :) aczkolwiek jest nie do zdarcia - coś w stylu mercedesa G wsrod ratraków . Jak juz wspominałem - pytajcie o co chcecie :)

#maszyny #maszynyboners #oswiadzczeniezdupy #ratrakiboners
trevorphilip - Ok mireczki , postanowiłem podzielić sie z wami moją lekko dziwną pasj...

źródło: comment_XXpJg9HBHKy4ihD86y6V36O5kVsRWve2.jpg

Pobierz
  • 26
@borntobetroll: Bardzo bym chciał - W Polsce , ze względu na bardzo małą ilość osób obeznanych w temacie zarabia się w tej branży dość spore pieniądze . Dla zobrazowania jest tylko jeden taki pół oficjalny dealer , i dwa nie autoryzowane komisy z tymi maszynami . Bardzo mi miło , że pytasz , nie sądziłem że w ogóle ktoś o coś zapyta ;)
Generalnie włoskie ratraki można w pewnym sensie porównać do Alf romeo :) Owszem , ich awaryjność nie jest na tak niskim poziomie jak np w niemieckich maszynach ( pisten bully) , ale za to mają o wiele ciekawych rozwiązań technicznych i o wiele ciekawszy ( wg mnie ) design . Na rynku są tylko dwie włoskie firmy - Prinoth i Leitner . Co do jednostek napędowych to Niemieckich maszynach pracują jednostki mercedesa
trevorphilip - Generalnie włoskie ratraki można w pewnym sensie porównać do Alf romeo...

źródło: comment_pXYiu580XUq745NOI9p2fLfpWZtYintC.jpg

Pobierz
@hofier krótko mówiąc jest to maszyna , która najpierw musi "zedrzec" muldy i inne nierówności ze stoku ( za pomocą pługu ) a następnie wyrównac je i zrobic tak zwany "szlaczek " (za pomocą frezu)
@hofier Tak coś w tym stylu ;) z tym ze jakoś zawsze wolałem ratraki :) Kurde , jakoś miło mi sie zrobiło ze tyle osób sie zapytało :) pytajcie o co chcecie :) rownież w sprawie wyciągów narciarskich ,:)
@trevorphilip: ja nigdy w życiu na stoku nie byłem ale zapytam:

1. jakie tam są silniki? bena, diesel, ile średnio mają litrów?

2. jak wygląda kwestia "ratrakowego prawa jazdy" czy innych uprawnien jakie są zapewne konieczne zeby takim potworkim rozjezdzac ludzi na stoku :)
@trevorphilip: Silniki merca w maszynach przemysłowych są całkiem ok z tego co się orientuję. Choć w sprzęcie rolniczym nie są zbyt popularne u nas.

Fajne maszyny, pośmigałbym z ciekawości ;P Jakie prędkości osiągają?