Wpis z mikrobloga

Czy takie bebechy w laptopie nie pozwalają na płynną grę w starfielda?
Intel(R) Core(TM) i7-9750HF CPU @ 2.60GHz
32 giga ramu
rtx 2060

gra chodzi jako tako ale gdy zaczyna się strzelanka to czuję się jakbym to na amidze odpalił, słaby pc czy słaba optymalizacja gry?

#starfield #pcmasterrace
  • 24
  • Odpowiedz
  • 2
@potato44 i słabiutki pc i optymalizacja zła. Zai Stalin mody pogarszające grafikę i może coś pograsz, ale na laptopowej 2060 to bym się nie nastawiał.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: Wut, to na moim laptopie działa lepiej niż na Twoim 3070 XD Mój laptop to 11400H + 3060 130W i 16 GB RAM z dwoma M2 dyskami XD
@potato44 Ściągnij "demo" z torrentów i sprawdź. Ja mam 40-60 FPS na lapku z ustawieniami polecanymi by odciążyć sprzęt a gra wygląda tak samo jak preset Ultra.
  • Odpowiedz
@ThreeDog: to, że w jakiejś pustej dziurze czy innych pomieszczeniach mam 100fps nie zmienia faktu, że w atlantis jest kupa i gra dostaje dziwny stutter w losowych momentach, np. włączenie eq w czasie walki czasem działa ok a czasem mam dropy do 10fps i dopóki nie wrócę do walki to jest 10fps. (mam 5600x 32gb ramu i 4tb dysk m2)
Grałem w 4k upscalowanym z fhd.
Ta gra to palący się
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: no to nieźle bo mi na 3070 obecnie działa w 2k bez problemu(wszystko ustawione na full, 100% renderingu) a w problematycznych lokacjach mam z 40fps. Może problem z bottleneckiem na procku?
  • Odpowiedz
@Moxito: chętnie bym przetestował w 2k ale Todd nie dał możliwości zmiany rozdziałki a nie będę grał w oknie.
A różnica full a low jest praktycznie żadna, kilka fps.
Wydaje mi się, że problemem jest #!$%@? silnik a nie mój proc który nawet w mmoskach z odpalonym jutubem w tle sobie radzi. Ale faktem jest, że ta gra jest łasa na cpu i bez 5800x3d minimum nie ma co nawet podchodzić
  • Odpowiedz