Wpis z mikrobloga

#ksiegowosc #jdg #firma #spolka #podatki Wykombinowałem coś takiego żeby ominąć daninę solidarnościową. Będąc wspólnikiem spółki zoo (2 wspólników, 60/40) pobieram ze 176 KSH jako wspólnik 120 tys. rocznie, CIT nie płacę bo spółkę prowadzę na minimalnej stracie lub siedzę na estońskim - to i to mi pozwala brać ze 176 KSH. Rozliczam w PIT na skali 12% z kwotą wolną od podatku.
Obok sobie prowadzę JDG na ryczałcie powiedzmy 8,5 % o innym profilu i fakturuję spółkę. Dzięki temu ponosząc koszty JDG mogę natłuc dochodu by nie płacić daniny solidarnościowej.
Pytanie jest tylko takie czy mogę się w jednym roku rozliczyć ze skali osobno a z ryczałtu osobno?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zerrg1234: możesz, natomiast przy takich kwotach warto to sobie skonsultować i rozpisać z kimś od cen transferowych. US może zakwestionować takie rozliczenie, jeżeli te usługi będą na nierynkowych stawkach albo fikcyjne
  • Odpowiedz
@zerrg1234: Dokładnie, masz obowiązek takie transakcje pomiedzy sobą a swoją spółka specjalnie oznaczać w JPK (TP) i US się temu przyjrzy i to nawet pewnie z automatu
  • Odpowiedz