Wpis z mikrobloga

  • 0
@bigos555: jest w tym dużo racji, ja się zafixowałem na 100% pary a jak zobaczyłem że te mają max 230 stopni nagrzewania a ja często robię pizze to odpuściłem. Zdecydowałem się na taką z dodatkiem pary, co zapobiega wysychaniu mięsa i odgrzewanego jedzenia i to mi wystarczy. Jednak wolę zakres do 300 stopni. Co do pyrolizy to doszedłem do tego samego wniosku bo i tak wszędzie trzeba wyciągać wszystko ze środka
  • 1
@marzab: zdecydowałem się na Electrolux EOC8H31Z bo ma funkcję pary ale jednocześnie grzeje się do 300 stopni, więc bez problemu będę mógł robić pizzę na kamieniu, jeszcze go nie używałem bo wprowadzam się dopiero na przełomie listopada/grudnia
@betaTrx: hah, wlasnie ten sam model jest moim top 1, mozna zrobic pizze na spokojrze a przy okazji np odgrzac cos na parze albo ugotowac z jej pomoca, teraz jeszcze w dobrej cenie bo chyba cos kolo 2700
@marzab kupiłem go 11 dni temu na Avans za 2409 zł. Widzę że teraz trochę podrożał ale dalej można wyrwać za 2550 zł. Wydaje się dobrym wyborem ale jak zawsze czas pokaże.