Wpis z mikrobloga

Najtańsze karty pamięci na rynku 128GB to niecałe 20zł. W przypadku karty 1TB to mniej niż 100zł. Różnica wynosi ok. 80zl. A teraz popatrzmy na ceny telefonów apple:
15 Pro 128GB 5999 zł
15 Pro 256GB 6599 zł
15 Pro 512GB 7799 zł
15 Pro 1TB 8999 zł
Telefony różnią się tylko wielkością wbudowanej pamięci ale różnica w cenie to... 3 000zl
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#apple #iphone #heheszki #takaprawda
  • 94
@enterprize: jeśli rozważasz problem różnicy ceny to nie jesteś targetem droższych wariantów. Z kolei jeśli rozwodzisz się o tym na wykopie to znaczy, że w sumie chciałbyś więcej, ale Cię nie stać dlatego próbujesz zracjonalizować, że to oszustwo i rozbój w biały dzień.

Otóż nie. Taka polityka w Apple była od zawsze, naście lat. Czy to dobrze? No im musi się spinać bo jak 12 mini i 13 mini nie miały
@enterprize: może jakiś #!$%@? jestem, ale na #!$%@? ludziom ponad 100 GB pamięci w telefonie? Jeszcze rozumiem jakby ktoś ciągle coś w 4k nagrywał, to wtedy może być przydatne, ale poza takimi przypadkami? Od trzech lat używam swojego telefonu, normalnie robię zdjęcia pobieram pliki/aplikacje i jeszcze nie udało mi się przebić 60 Gb przestrzeni. Ludzie nie potrafią kasować plików, albo zdjęć zgrywać? Na #!$%@? niedzielnemu użytkownikowi 500gb przestrzeni w telefonie xD
@enterprize nie wiem czego wy sie burzycie. Ja za mojego iphona zaplacilem okolo £400, dosc niska cena, bo dziala do dzisiaj, a za pol roku strzeli mu 4 lata. Powoli bateria zaczyna umierac, ale w kieszenii wytrzymuje ze 2 dni, intesywnie z 6h, w trybie mieszanym 12h. Telefon pracuje ze mna w ciezkich warunkach przy remontach dzwigow. Nie jeden upadek widzial, lekko skrzywiony, wciaz dziala.
@enterprize: Niech kupują. Nigdy w życiu nie dopłaciłbym 3 za samo zwiększenie pamięci w telefonie. Bo najzwyczajniej w świecie nie mam takiej potrzeby. Ale wiadomo każdy jest inny, jedni wręcz potrzebują trzymania wielu rzeczy w telefonie i chętnie dopłacą...
@enterprize: Ajfon to taki Thermomix w świecie telefonów. Może i jest spoko, ale cena dobija. I tak, stać mnie żeby sobie od ręki kupić, tylko nie wiem co robiłby lepiej niż taki realme 11 pro za trochę ponad tysiaka (w gry nie gram, vlogów nie nagrywam, telefon służy mi do komunikacji i czasami zdjęć, jak większości ludzi) ;)