Wpis z mikrobloga

#reprezentacja #pzpn #mecz

Śledzę reprezentację kopaczy od ponad 20 lat. Jest jedna rzecz która cyklicznie w grze naszych orłów się pojawia w długich okresach czasu i chyba najbardziej irytuje widzów. BRAK ZAANGAŻOWANIA W GRZE. Nie wiem, wystarczy obejrzeć grę reprezentacji, które na papierze mają gorszych bądź porównywalnych zawodników jak np. Szwajcaria, Dania, a widać zaangażowanie i chęć walki do końca. U nas tego nie ma praktycznie od zawsze. Oczywiście z pewnymi wyjątkami w okresie kadencji Adama Nawałki, Leo Beenhakera czy Paulo Sousy.

Szczerze nawet przełknął bym niezrozumiałe mankamenty w grze jak przyjmowanie piłki czy rozgrywanie (chociaż nie mieści mi się w głowie, że ludzie którzy zajmują się tym zawodowo i zarabiają potężne pieniądze za to, na poziomie reprezentacji tracą zupełnie te umiejętności) gdyby tylko pokazali serce do gry.

Porażka z Albanią była do przewidzenia patrząc na aktualny poziom gry, ale to co pokazali reprezentanci na boisku to jest po prostu szczyt bezczelności, naplucie widzom w twarz. Przy każdym rozegraniu akcji widzisz polskich piłkarzy stojących i posyłających lagę w pole karne albo pchanie skrzydłem i cofnięcie do obrony. Brak pomysłu, taktyki na mecz. Przy akcjach Albanii, brak przerywania akcji, fauli taktycznych. Po raz kolejny gracze teoretycznie z peryferyjnych klubów strzelają nam bramki z dystansu, "stadiony świata".

Wywiady pomeczowe to jest jakaś kpina. Jaki jest w ogóle sens przeprowadzać z nimi rozmowy jeżeli oni nic nie wiedzą i do tego są aroganccy. Brak jakiejkolwiek autorefleksji. Kapitan to wydmuszka, który mówi o osobowości, ale po porażkach albo się nie wypowiada, albo nie wie. Do tego ma taką osobowość, że problemy w kadrze omawia po czasie gdy zasięgi spadają, hejt jest co raz większy. Facet ulepiony przez team PR.

Trener przepłacony, arogancki, bez pomysłu na drużynę. Decyzja pzpn o jego zatrudnieniu fatalna. Prezes Kulesza założył, że awans murowany a tu zonk.

Cała instytucja PZPN powinna zostać zdelegalizowana, chociażby z uwagi na historie korupcyjną tej organizacji i ludzi, którzy nadal tam funkcjonują. Trener zwolniony, zatrudniony ktoś z charyzmą, lider, człowiek który jest w stanie poświęcić się całkowicie swojej pracy. A drużyna odtworzona na nowo, gdzie znajdują miejsce piłkarze, którzy każdy mecz grają na 100% swoich możliwości w każdym meczu z szacunku do swojego kraju, a nie jak dotychczas w stylu:

"przyjadę, fajnie będzie spotkam kumpli, puszczę muzyczkę z głośniczka w szatni, wywiad dam, sprzedam jakieś ciekawostki z zzagranicy, podbiję fame, może jakaś reklamka wpadnie, jak mnie wpuści to coś poklepie, byle mnie jakiś ogórek nie połamał, bo w klubie wypadnę ze składu no i będzie powrót do ekstraklasy albo na wypożyczenie, jak mnie w mix zone złapią to powiem, że nie wiem".
  • 5
  • Odpowiedz
@furman5ky śmieszą mnie te wypowiedzi byłych piłkarzy z lat 2000-2010 gdzie graliśmy totala padake i zaangażowanie było na takim samym poziomie jak obecnie. Może już zapomnieli :)
  • Odpowiedz
  • 0
@meehow97: Napisałem na papierze, wartość rynkowa chociażby piłkarzy rep. Szwajcarii jest praktycznie taka sama jak naszych. A drużyny Danii do niedawna jeszcze, była niższa niż naszych orłów. Ale to prawda grają od nas zdecydowanie lepiej.
  • Odpowiedz