Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś wrzucił na wykop dokument "Jestem zły" z 2000 o patologicznych dzieciach z Pragi Północ w Warszawie. Tak się wciągnąłem, że obejrzałem jeszcze kilka dokumentów jak np. "Blokersi" z 2001 i "Adrealina" z 2002 roku.

Pomyślałem sobie na koniec jak to dobrze, że już minęły lata 90te, bo sam pamiętam ile patoli było na osiedlu dopóki magicznie nie zniknęli po 2004 roku. Teraz do kraju bieda wraca i znowu coraz więcej ludzi wpada w ubóstwo i się zacząłem zastanawiać czy wrócą tamte czasy: regularne napady na przechodniów, wciąganie w bramę, bicie bo ktoś jest z innego osiedla, dresiarze walący piwo cały dzień na ławce pod blokiem itp.

Chyba jednak nie wrócą tak jak to znaliśmy. Jest coraz mniej dzieci, większość uciekła w świat wirtualny. Jednak starsi wracają do dawnych zwyczajów: kradzież kół, wycinanie katalizatorów, kradzież lamp.

#przemysleniazdupy #przemyslenia #dokument #polska #90s #2000s #patologiazmiasta
SzubiDubiDu - Wczoraj ktoś wrzucił na wykop dokument "Jestem zły" z 2000 o patologicz...

źródło: Jestem-Zly-2001

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
lokalna patola przeważa, z Ukraińców to głównie dzieciaki mnie wkurzają które się panoszą i widać ze zachowują się trochę inaczej niż polskie. Przy czym mówiąc patola nie mam


@cyjannn: Ja nie jestem źle nastawiony do Ukrainy i jej obywateli. Pracuję z kilkoma, i mieszkałem po sąsiedzku.
To moja osobista opinia. W pracy koleżanki z ukrainy nie używają proszę, dziękuję. Przepuszczam je w drzwiach x razy i nigdy nie podziękowały, a polki
  • Odpowiedz
@kubson93: Być może masz inne odczucia. Takie duże maisto. Jak masz miasto 400k ludzi i przyjechało około 50k jak nie więcej to czasami jesteś jedynym polakiem w sklepie : )
  • Odpowiedz
@JETgum Ja jestem z gminy, gdzie na 7k mieszkańców przyjeżdżało na jesieni do pracy jabłek nawet 35k Ukraińców - powiat grójecki gdzie wszędzie są sady. Ich obecność jest dla mnie naturalna, póki się normalnie zachowują to nic do nich nie mam. Znam masę ludzi z Ukrainy, którzy mimo ze są bardzo prostymi ludźmi, są absolutnie świetnymi osobami, bardzo pracowitymi i życzliwymi. Wiec jak ktoś wygłasza hasła ze Ukry to wschodnie robactwo najeźdźcy
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: teraz chlopcy w wieku szkolnym maja mniej testosteronu niż ich koleżanki. Gorzej z ukraincami i gruzinami i cala tą azjatycką chołotą. Lata gwałtów mongolskich odcisnelo pietno na ich psychice.
  • Odpowiedz
@JETgum: Może aż tak drastycznie bym nie napisał, że się "cofamy społecznie" ale zdecydowanie widać powrót niektórych elementów otoczenia, których kilka/kilkanaście lat tutaj nie było. Do mnie na osiedle przyjechało kilkanaście rodzin z Ukrainy i widać całymi dniami na placu dzieciaki, tak jak wcześniej na tym placu może raz na dzień ktoś wychodził posiedzieć z dziećmi. Są też te starsze, nastolatki, niestety wkurzające - śmiecą, głośno słuchają ukraińskiego rapu i disco,
  • Odpowiedz
@JETgum: co ty gadasz XD Przyjedź do Łodzi to zobaczysz rodzimą patole łażącą np na Wojska Polskiego czy Łagiewnickiej. Co weekend drą mi #!$%@?ę pod blokiem w tym swoim #!$%@? patusiarskim narzeczu, a z drugiej strony #!$%@? ukraińców widziałem tylko na Piotrkowskiej i to niewielu. Ukry przy nich to kultura wysoka.
  • Odpowiedz