Wpis z mikrobloga

Coinbase placi 5% za trzymanie u nich USDC i tym samym przebija wszystkie bezpieczne farmy stabli.

- to znaczy ze defi w zasadzie zostalo organiczone do spekuly na farmach i modleniu sie zeby IL nie zjadl zyskow
- czy to znaczy ze coinbase ma problemy skoro musi tyle placic za depozyty?

dla porownania Trade Republic (niemiecki broker) oferuje 2%

#kryptowaluty #defi
  • 11
@banciur: Niekoniecznie, bo FED płaci 5.25% bankom za trzymane USD (stopy procentowe). To sprawia, że nikomu nie opłaci się pożyczać na niższy procent niż te 5.25%, bo tu nie ma ryzyka. Jeśli Circle ma dobre umowy z bankami, to zgarniają darmowe pieniądze i mogą się tym dzielić z klientem. Podobnie mam z IBRK - 4.83% na USD w programie Cash Yield: https://www.interactivebrokers.com/en/pricing/interest-rates-compare.php po prowizjach.

To, co mnie zastanawia, to: dlaczego ktoś
- to znaczy ze defi w zasadzie zostalo organiczone do spekuly na farmach i modleniu sie zeby IL nie zjadl zyskow


@banciur: nie zgodze sie, defi to tez np. granie na dzwigni, opcje, pozyczki, a nie tylko dostarczanie plynnosci parom tokenów
@emjot86 W sumie racja trochę za wcześnie oznajmiłem śmierć.
z drugiej strony skoro mogę teraz trzymać kasę u wujka sama to po co miałbym trzymać w pulach swapów nawet tych bezpiecznych?
@emjot86: Przeczytalem moje ostatnia odpowiedz, stara prawda piles nie pisz ;)
Masz racje dostarczanie plynnosci to nie wszystko co jest w defi ale...
Wydaje mi sie ze swapy to jedna bazowych uslug na ktorej stoi caly ekosystem. I teraz co sie stanie. Skoro mozna bezpiecznie miec te 3-5% na dolarach to wszystkie pule oparte na stablach musza zapewnic dostarczycielom zblizone zyski. Wiec albo plynnosc sie zmniejszy albo fee pojda w gore
które farmy stabli są najbezpieczniejsze wg ciebie? stargate?


@konrado12: Pamietaj to rada wykopka i farmineniem zainteresowalem sie dopiero pod koniec banki a ostatnio raczej przestaje sledzic temat.
Dla mnie na bezpieczenstwo farmienia skladaly sie trzy elementy
- token ktory dostarczasz
- swap / gielda / protokol obslugujacy pule ktora napelniasz
- farma

wiec te poltora roku temu za bezpieczne uwazalem
- trojca dai/usdc/usdt
- oparta na curve, uniswap, balancer i bylo