Wpis z mikrobloga

Topic: pożyczka hipoteczna

Niedługo będę zmuszony wziąć pożyczkę hipoteczna pod starego nierucha żeby wziąć nowego. Temat dość mało popularny z tego co widzę mało banków oferuje stąd pytanie do ekspertów:
1. Czemu taka pożyczka oprocentowana jest dużo bardziej złodziejsko niż kredyt hipoteczny? Bank dostaje gotowego nierucha, wycenia na 70-80 procent wartości stwierdzonej przez rzeczoznawcę, żadna dziura w ziemii ani nic więc powinni dawać lepsze warunki pod coś co mogą pomacac i dotknąć?
2. Czy doradca kredytowy ogarnie mi też coś fajnego w wypadku takiej pozyczki czy oni stricte kredyty? Jeśli ktoś zna kogoś kumatego w #warszawa może dać namiar

#nieruchomosci #banki
  • 4
  • Odpowiedz
Bank dostaje gotowego nierucha,


@Guezeman: no i po #!$%@? bankowi ten nieruch? Potem tylko problem żeby to ewentualnie upłynnić i odzyskać hajs. Bank obraca pieniędzmi, nie nieruchomościami. To tak jakbym ja pożyczał Ci pieniądze a jako zabezpieczenie miał jakiś bezcenny, argentyński kaktus od Ciebie.
  • Odpowiedz
Niedługo będę zmuszony wziąć pożyczkę hipoteczna pod starego nierucha żeby wziąć nowego.


@Guezeman: Nie rozumiem czemu nie możesz wziąć normalnie kredytu pod hipotekę na nowym nieruchu?
  • Odpowiedz
@Guezeman w zeszlym tygodniu skonczylem proces brania czegos takiego.
1. oprocentowanie 1,5-2 wyzsze niz kredyt hipoteczny. wynika to z tego ze jest na cel dowolny i to niby dla banku cos zmienia. zgadzam siw z Toba ze to nie ma sensu i powinno byc tansze bo bank ma bezpieczniejsza sytuacje. wg mnie bank po prostu wie ze cos takiego biora tylko Ci co z jakichs powodow musza wiec moze skorzystac i
  • Odpowiedz