Wpis z mikrobloga

@Hissis: Ustawa o radiofonii i telewizji

Art. 21. [Zadania publicznej radiofonii i telewizji]
1. Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, #!$%@?ące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.

Do usług.
  • Odpowiedz
@Hissis: Mam Ci tłumaczyć od podstaw jak działa polski system prawny? Złamanie przepisów jakiejkolwiek ustawy podpada pod niedopłenieni obowiązków służbowych przez funkcjonariusz publicznego, przekroczenie uprawnień albo inny przepis ogólny.

Oczywiście, że ciężko za to pociągnąć od odpowiedzialności, ale to nadal nie zmienia faktu, że co zrobiono z TVP jest w świetle polskiego prawa nielegalne. Nie po prostu moralnie złe, tylko sprzeczne z obowiązującym prawem.
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: Mordo, mi się wydaje, że dosyć dobrze znam polski system prawny, karny, sądowniczy i nawet penitencjarny, bo ja nigdy świętym człowiekiem w życiu nie byłem dlatego odrobinę wiedzy z zakresu teoretycznego jak i praktycznego udało mi się w swoim bagażu doświadczenia życiowego zgromadzić, no i wydaje mi się, że takie samodzielne dopasowywanie sobie paragrafów czy tam artykułów pod jakiś z góry jednoosobowo wydany sobie osąd to nie jest w ogóle
  • Odpowiedz
u Ciebie to jakieś takie totalitarne zapędy widać.


@Hissis: xD

Jak mniemam to ten cały wywód jest po to, żeby przykryć własną niewiedzę co do tego, że warunek rzetelności TVP jest zapisany w ustawie.
Mordo, jeśli bardzo potrzebujesz to niech ostatnie słowo należy do Ciebie. Proszę bardzo.

Z fartem. I bez odbioru.
  • Odpowiedz