Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanko do osob mieszkajacych na morenie/piecki migowo w #gdansk
Ostatnio pisalem z jedna osoba i mowila ze halasy sa od samolotow ale w ostatnim czasie coraz czesciej smierdzi przez szadolki.

Powiem wam, ze kilka razy bylem na Morenie czy to rowerem czy prywatnie kogos odwiedzic i bylo ok. No ale wiadomo, co innego jest mieszkac.
Czemu pytam? Bo mysle tam nad kupnem mieszkania, ale ceny 3 pokoi lub wiecej jest kwota bardzo wysoka wiec chcialbym mniej wiecej wiedziec na co sie pisze

Wybralem ta dzielnice bo jest tansza od przymorza, zaspy, itp. Nie chcialem wybierac ujesciska/zakoniczyna/jasienia bo tam za kilka lat maja budowac pkm/skm i bedzie to wszystko tam tez dosc glosno za x lat plus na jasieniu czuć szadolki, nie mowiac o ogrimnych korkach (fashin house).
Poludnie gdanska, niepolomicka tez odpada bo tam to po prostu jest widoczny przyklad zlego planowania przestrzennego.

Wybralem morene bo blisko pkm, jest tramwaj, za kilka lat maja puscic tramwaj na wrzeszcz, generalnie dobrze skomunikowany i wszystko jest na miejscu.

Ale jestem otwarty na propozycje i wasze uwagi :)

#gdansk
  • 25
  • 0
@Kalesonietti hmm, faktycznie slyszalem o tym, nie wiem jak dlugo w takim korku sie srednio stoi, ale mowiac szczerze to wiekszosc dzielnic w godzinach szczytu niestety stoi, (al. Armi krajowej w strone do i z gdanska), Swietokrzyska na poludniu, czy czerwony dwor na przymorzu. Nie mowia o glownej arterii grunwaldzka gdzie powrot sopot gdansk moze trwac godzine autem
@Volantie o tramwaju na wrzescz za kilka lat słyszymy od kilkunastu lat
Wejdź sobie na flightradar i zobacz latają samoloty
Korki są, w każdym kierunku.
Jak często wyjeżdżasz poza miasto to możesz mieć problem, bo do wylotu kawałek jest
@Volantie: przelatuję od niepołomickiej do nowego portu i powiem ci, że te 20km robię zawsze w mniej niż 30min. Teraz robią dylatację na s7 to może trochę dłużej no ale wiadomo, że remont zaraz się skończy.
  • 0
@estenten co do tramwaju, to wiem ze to kilka lat o tym mowia, ale co roku juz sa jakies nowe dokumentacje itp itd oczywiscie aktualna sytuacja finansowa miasta moze to opoznic o kilka lat, ale predzej zrobia ten tramwaj niz nowa swietokrzyska na poludniu, (ktora i tak ta swietokrzyska nie rozwiaze wiekszosci problemow)

co do flight radar;) wiem jak lataja samoloty, chodzi mi o to, ze jak glosne to jest? Bo mieszkalem
@Volantie mieszkania są w bardzo wysokich cenach. Szadółek nie czuje. Rzadko tam sypiam, ale za każdym razem jak tam jestem, to zaskakuje mnie hałas samolotów. Jeśli masz stałe godziny pracy, to korki są spore. Za to komunikacja miejska jest bardzo ok.
  • 0
@estenten: znaczy się ja wychodzę z założenia że i tak co roku coraz gorzej będzie z tymi korkami. Drogi nie są z gumy, nawet jak oddają jakąś drogę to przy okazji buduje się X osiedli po kilkadziesiąt / kilkaset mieszkań, także z tym nie ma co walczyć. Ale taki tramwaj ma chociaż plus, że nie stoi w korkach, oczywiście problemy z tym, że jest tłoczno, drogo i słabo. Ale jednak w
@Volantie: W temacie samolotów. Nie mieszkam bezpośrednio pod ścieżką podejścia, ale samoloty regularnie widuję - z balkonu jestem w stanie je złapać jak w załączniku. W linii prostej mam do niej ok 500-600 m. O ile nie pakujesz się w nie wiem jaką ruderę, to szczelność okien spowoduje, że ich nie powinieneś słyszeć w ogóle. Gdy z kolei balkon latem mam otwarty, to głośniejszy jest dla mnie ruch na Rakoczego, niż
VGT - @Volantie: W temacie samolotów. Nie mieszkam bezpośrednio pod ścieżką podejścia...

źródło: 2022-07-06 - 009

Pobierz
@Volantie: Z tymi korkami to mocno zależy, która część dzielnicy i gdzie pracujesz - może być tak, że w korkach nie stoisz nigdy, a możesz w nich codziennie tkwić i pół godziny.
Co do smrodu - tak, ostatnio coraz częściej czuć. Tak jak i we Wrzeszczu, co wcześniej się nigdy nie zdarzało. Z kolei okolice Letnicy mają swoje źródła smrodu w Nowym Porcie, więc wolne od smrodu tak naprawdę jest coraz
@Volantie: Jasne, po prostu szerokim łukiem omijałbym codzienne wyjazdy/wjazdy ulicą Piekarniczą - jednopasmówka, przy okazji jedyna, obsługująca cały ten kompleks bloków. W przeciągu najbliższych dwóch lat zostaną tam oddane kolejne trzy inwestycje, a o przebudowie skrzyżowania ani widu, ani słychu. Jak nie masz samochodu, to problem znika, wiadomo.
@Volantie: A jakie jest pytanie, bo chyba ostatecznie nie napisałeś.

Wybralem ta dzielnice bo jest tansza od przymorza, zaspy, itp


Podaj jaki masz budżet

. Nie chcialem wybierac ujesciska/zakoniczyna/jasienia bo tam za kilka lat maja budowac pkm/skm i bedzie to wszystko tam tez dosc glosno za x lat

Głośno od czego? Od budowy czy od linii skm? W obu przypadkach wszystko zależy od lokalizacji. Plany przebiegu trasy są już znane.

plus
  • 0
@Shell136 pytanie jest kierowane do osob, ktore mieszkaja na morenie/piecki migowo czy polecaja ta dzielnice to mieszkania z rodziną oraz czy halas samolotow i/lub smrod z szadółek daje sie we znaki

co do pkm to generalnie chodzi o to ze jest "blisko, oboj," w porownaniu do tego ze na poludniu tego wgl nie ma :)
@Volantie: Morena, patrząc ogólnie jest najlepszą dzielnicą GT. Tylko trzeba wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby: miejsce pracy, nauki. Potrzeby rodziny, zwierząt itp. Trudno też napisać czy hałas samolotów będzie Ci przeszkadzać. Trasy są takie, że słychać je wszędzie, a odczucia zależą od twojej wrażliwości. Co do smrodu to jest kwestia bardzo kontrowersyjna i trzeba patrzeć na konkretną ulicę.

Co do pkm, to jeśli nie mieszkasz na odcinku Rakoczego do Bulońskiej, to
@Volantie: samoloty są ok, jak masz jako takie okna zero problemu, szadółki czuć, ale rzadko, z reguły wieczorami raz na miesiąc dwa, z tym, że mieszkam kawałek w stronę słowackiego, bliżej pkm. Generalnie spoko, ja się stąd nie ruszam i następne mieszkanie też pewnie będzie w okolicy.
@Volantie: wynajmowałam mieszkania zarówno na Morenie jak i Jasieniu. Samoloty były dla mnie nie do zniesienia i nie byłam sie w stanie do tego przyzwyczaić. Szukaliśmy w wielu miejscach, obejrzałam bardzo duzo mieszkań (3-4 pokoje). W końcu kupiliśmy pol domu pod Gdanskiem w cenie niższej niż 3 pokoje (nie Banino:p). Mozesz kupic i liczyć, ze sie cos zmieni (jak moi znajomi z Lawendowego Wzgórza).
  • 0
@legendazligi znaczy sie, dzisiaj kupic porzadne dzwiekoszczelne okna to nie problem, ale jednak czesto jestem nauczony zeby uchylac okno w celu wywietrzanja lub po prostu aby swieze powietrze wchodzilo do pomieszczen :D

Takze widze, ze jednak problem halasu jest odczuwalny dosc mocno i musze sie nad tym dokladniej zastanowic.
Bo wydaje mi sie, ze problem bedzie narastac, bo jeszcze gdanskie lotnisko nie odrobilo strat sprzed covidu, a turystyka dopiero sie rozkreca u