Wpis z mikrobloga

@Megasuper: jeśli już go masz to warto spróbować. Większość efektów które wkłada się zwykle do pętli efektów możesz użyć z basem, to są uniwersalne rzeczy. Jeśli nie ma głośników basowych, użyj IR-ów. Jeśli nie ma wzmacniaczy basowych ściągnij gdzieś preampy basowe pod funkcje „tone capture”. Można jeszcze kombinować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kokos tak IR już pobrałem ale szczerze to różnica między poszczególnymi IR to jest mega mała. Może jakieś kijowe te IR. Ale wzmacniaczy nie znalazłem. Wiesz może gdzie szukać?
  • Odpowiedz
@Megasuper: trzeba szukać słów kluczowych w Google. A co do brzmienia, to albo IR się nie uaktywnił, wybrałeś bardzo zbliżone do siebie pliki do wgrania przez IR, albo twoje glosniki/słuchawki mają ograniczenia.
  • Odpowiedz
@Megasuper: ja słyszę różnicę więc to działa, natomiast co do IR-ów jakie masz to z tego co widzę przynajmniej w większości to impulse response’y paczek stricte gitarowych. Musisz poszukać IR-ów paczek basowych, przykładowo: https://www.yorkaudio.co/product-page/ampg-410-hs

Ampy, które wybierasz tez są gitarowe. Amp nazwany „bass” nie jest pod bas, to skrót od bassman, gitarowy wzmacniacz.

Skorzystaj z „tone capture” w poszukiwaniu basowego ampu, gdzieś w necie na pewno są pliki do wgrania pod
  • Odpowiedz
  • 0
@Kokos w efekcie jako takich typowo basowych nie ma wzmacniaczy. A poziom głośności regulować na gitarze pokrętłem najlepiej? Sorki za debilne pytania ale w normalnej gitarze to nigdy nic nie reguluje xD A tutaj widzę że ukręcić bas to trudniejsza sprawa
  • Odpowiedz
@Megasuper: nie masz ampow typowo basowych wiec musisz coś wgrać przez „tonę capture”. W symulacjach każdy amp generuje jakiś poziom głośności i jeśli widać ze przekracza wartości dozwoloną (clipping) to oznacza ze trzeba go na wzmacniaczu przyciszyć.
  • Odpowiedz