Wpis z mikrobloga

hej Mirki. Niestety padła mi dmuchawa? Wentylator w aucie. działał i nagle nie. Coś polecacie? Czy tylko do elektryka? Nie było żadnych objawów. Ale raz się sama włączyła ale jakoś tak nie działała chyba tak płynnie? ale bez hałasów. Outlander ii.
#samochody #pytanie #motoryzacja
  • 42
  • Odpowiedz
@Simfecstio podjedź sobie do sklepu motoryzacyjnego albo do jakiegoś intercarsu. Tam zawsze można zwrócić. Podłącz najpierw dmuchawę na starym rezystorze i zobacz czy działa jak nie obejdzie działać to podmień rezystor. A bezpieczniki pomprpsru kup i wymień, one grosze kosztują. Gorzej jeżeli to jakaś usterka elektryczna układu
  • Odpowiedz
@Simfecstio kurde słabo rozpisane bo bezposrednio nigdzie nie ma. Ja bym zobaczył 1 z pierwszej rozpiski i 7+28 z drugiej. Ewentualnie może być to też przekaźnik ale u nie zawsze jak cos padało i było podejrzenie przekaźnika to nigdy to nie był on
  • Odpowiedz
@Simfecstio zobacz czy masz wiatrak na chłodnicy klimy pod maską podobny do tego na chłodnicy wody. Jak nie to będzie raczej 28 (bo niby na tej rozpisce rozumiem że to właśnie wiatrak od chłodnicy klimatyzacji pod maską ale jak nie masz czegoś takiego to może być dmuchawa właśnie)
  • Odpowiedz
  • 0
@JokerBonifacy na razie wziąłem multimetr z pracy. Rezystor niby ok. Z kostki napięcie idzie 10v? Dmuchawę podłączyłem bezpośrednio pod akumulator 12v żeby sprawdzić czy zadziała. ani drgnęła. Więc chyba dmuchawa.
  • Odpowiedz
  • 0
@JokerBonifacy: probowalem to wyjac, bo to pewno na wcisk, ale ani drgnie, predzej polamie te plastiki tam. Może jest jakis sposób ale to raczej i tak duzo nie da. Wczoraj i tak kupiłem nowa dmuchawe za 129 zł. Tragedii nie ma ;)
  • Odpowiedz