Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z mikro odpryskami na przedniej szybie. Jest ich mnóstwo i są wielkości główki od szpilki, albo mniejsze. Myślałem, że to może od zużytych wycieraczek, ale raczej wtedy byłyby rysy. Obstawiam, że jak zostawiłem auto u mechanika, to debile coś cieli w pobliżu i iskry wypaliły takie mini kraterki. Da się coś takiego naprawić czy tylko wymiana szyby? Mam podgrzewaną szybę, więc pewnie koszt x2 od zwykłej.
#samochody #motoryzacja
  • 4
@Vestor Gdyby to u mechanika, to byś zauważył na lakierze i plastikowych elementach. W czasie jazdy masa różnych drobnych kamyczków powoduje takie odpryski. Będziesz musiał wymienić albo z tym żyć, jeśli masz AC to powinno pokryć wymianę.
@Szkodnik1: mam srebrny lakier, więc naprawdę na tym lakierze ciężko coś zauważyć. Na przyszły tydzień oddaje auto na polerkę lakieru, ale czy szybę da się tak spolerować to nie wiem, bo może się jeszcze pogorszyć. Ogólnie jak słońce nie wali centralnie, to da się żyć, ale odkąd ostatnio jechałem pod słońce i to zauważyłem to teraz nie mogę tego odzobaczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
AC mam wykupione,
@Vestor Jako były blacharz, szklarz i detailer, tak da się zauważyć odpryski od spawania na lakierze - są czarne.
Polerować całej szyby nie polecam. Niestety nie mieszkam w Polsce, u mnie normalnie ze względu na bezpieczeństwo ubezpieczenie pokrywa wymianę szyby tak jak by była pęknięta. Wystarczy że podjedziesz i zapytasz w warsztacie gdzie wymieniają szyby.