Wpis z mikrobloga

@Njal: Zmienić nacisk ze spraw światopoglądowych na sprawy klasy robotniczej. Proponować prawdziwie lewicowe postulaty - zrównanie szans poprzez dostęp do edukacji, opieki przedszkolnej, służby zdrowia zamiast kopiować prawicowo-populistyczne rozdawnictwo. Kłaść nacisk na wzmocnienie instytucji chroniącej pracownika i drobnego przedsiębiorce.

No ale nie. Na sztandarach są parytety dla kobiet i lgbt czy promocja wegaznimu. Żeby nie było - to są sprawy ważne, ale nie koniecznie obchodzą tę część społeczeństwa, która mogłaby być
Zmienić nacisk ze spraw światopoglądowych na sprawy klasy robotniczej


@kurczok: i cyk, stracili głos mój jak i całego mojego pokolenia które na nich głosuje, już nie ma 5% tylko 0,1%

Miałeś powiedzieć jak zrobić by mieli więcej poparcia i rządzili krajem a nie byli pochowani pod progiem, młodych wyborców lewicy nie interesuje Miler i spółka oraz teksty o klasie robotniczej, nie jesteśmy w komunie.
@Njal: No i błąd :) Sorki bracie, twoje pokolenie (zakładam, że jesteś młodszy ode mnie ze dwie dekady) głosuje na konfederację. I to nie dlatego, że prawica taka pociągająca, tylko lewica taka odpychająca.

Lewica nie ma młodej parze niczego do zaoferowania. z 500+ jeszcze nie skorzystają, bezpiecznego kredytu i tak nie dostaną, 13 emerytury to dopiero za 50 lat, na problemy gejów mają #!$%@?, a żona/dziewczyna jest liderką jakiegoś małego zespołu
@kurczok: A dlaczego ma ci coś oferować?

ja od lewicy oczekuje że zrobi porządek z tym co jest, najlepiej jak by mi nic nie dali oprócz możliwości.

Jak będę miał podstawowe prawa które prawica mi zabrała dehumanizując mnie to będę się martwił o jakieś 500 plusy i inne emerytury, na ten moment mam to absolutnie w dupie, ten kraj jak dla mnie może nawet zbankrutować jeśli nie mogę być obywatelem tej
@Njal:

najlepiej jak by mi nic nie dali oprócz możliwości

No to ci tłumaczę : lewica zamiasst dawać możliwości rozdaje przywileje. Do tego skupia się na problemach małej grupy społecznej, a powinna się skupiać na problemach całego społeczeństwa : niską dostępnością mieszkań, brakiem opieki żłobkowej i przedszkolnej, niską jakośćią edukacji, słabą służbą zdrowia.

Zamiast tego rozdaje emerytury emerytom, popiera 500plusy, DYSKRYMINUJE kobiety popierając utrzymanie niższego wieku emerytalnego.