Wpis z mikrobloga

#misjaukr #ukraina

Mirki, wróciliśmy do mieszkania. Cały dzień schodziliśmy po Kijowie, przekazaliśmy leki do medyków (do jednego ze szpitali). Zrobimy tak, że napiszę jedno ogólne podsumowanie i dodam do niego zdjęcia.

Ogólnie...obraz jest przygnębiający. Ludzie nie są radośni, są smutni. Jakby czuć od nich, że to jeszcze nie koniec. Mówią wprost - Majdan zostaje do maja, minimum do wyborów prezydenckich. Ta rzeczywistość wokół nich na razie się więc nie zmieni.

Nasłuchałem się niezbyt miłych historii o ostatnich kilku dniach. O zastrzelonym z premedytacją medyku przez snajpera podczas reanimacji jednego z protestujących, o rezerwistach (młode chłopaki), za którymi chował się Berkut i którzy byli używani jako mięso armatnie i którzy za opuszczenie "linii frontu" uznawali byli za dezerterów, widziałem miejsce, z którego niedawno filmik był na głównej (jak strzelali do protestujących z AK, którzy potem wracali się po ciała znajomych), widziałem dziury po strzałac (zdj też). I co straszniejsze...snajperzy strzelali do ludzi z amunicji przeciwpancernej. Też mam do tego zdjęcia, które pokażę podczas podsumowania.

Na koniec informacja, która dobiła, czyli to, że w tym spalonym budynku wciąż są ciała, bo Berkut nim go podpalił zabarykadował drzwi...więc liczba zabitych z pewnością wzrośnie.

Pozytywne jest to, że ludzie sami z siebie wyszli "w miasto" i sprzątają Kijów. Młodzi, starzy, nie ma na to reguły. Niesamowita organizacja. Ale wysoka jest cena tej wolności, a i słychać nastroje, że tak naprawdę wciąż będą walczyć...

Dołączam zdjęcie - w tym miejscu został zabity przez snajpera medyk, który reanimował jednego z rannych. Na drzewie jego opaski. Przykra historia...

P.S. Jutro mamy jechać do rezydencji Janukowycza, więc potwierdzę, czy info o ukrzyżowanych ptakach to fake czy prawda.
BPapa - #misjaukr #ukraina

Mirki, wróciliśmy do mieszkania. Cały dzień schodziliśmy ...

źródło: comment_42KmGrFw6PMRTkC4ERkcCqTcTmtEahwD.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@muffman: Dokładnie to samo pytanie zadałem sobie dziś! Ale nie tylko o Ukrainę, ale również o Polskę. I rozkminialiśmy to z koleżanką. Ale nie o Polsce tu piszę, ale o Ukrainie. Oto wniosek:

Tych osób jest kilka tysięcy (liczę tylko Kijów). I to widać, że cały czas ich nosi. Łatwo rozpoznać takie osoby, mają tarczę/broń/pałkę. czasem wystarczy spojrzeć w oczy by zobaczyć determinację. Dziś wszyscy (a było ich kilkanaście tysięcy)
  • Odpowiedz
@muffman: Widzisz, dowiedziałem się o Polakach biorących udział. Mojego kolegę zastanawiała polska flaga na jednej z barykad. podszedł do człowieka, który akurat tej barykady pilnował. Dowiedział się, że własnie tę barykadę budowali Polacy :) Jutro zrobię jej zdjęcie ;)
  • Odpowiedz
@BPapa: Twoje wpisy powinny iść w Polskę aby zamknąć mordy prymitywnych narodowców ! Przepraszam za ton ale #!$%@?ą mnie tacy ludzie, co z Polski robią szmatę do własnych rozgrywek.
  • Odpowiedz
@Bytomianin: Tylko czy ten wpis przekona tych, którzy już swój pogląd mają ukształtowany? Chciałbym...ale może relacja (obszerna) kogoś przekona :)
  • Odpowiedz
@BPapa: Uważam, że ludzie, którzy nie są przesiąknięci narodową nienawiścią przeczytają to i wyciągną wnioski. Lepszy jeden gość, który wyciągnie wnioski niż 3 bezmózgich obrońców swoich fobii ;)
  • Odpowiedz
@BPapa: Zbierz wszystko do kupy i wrzuć to jako osobne znalezisko (tylko daj też znać na mirko), na pewno wyjdzie z płomykiem. Wszyscy wyłapujemy od paru dni strzępki niepotwierdzonych informacji z różnych mediów, kont w serwisach społecznościowych itp., więc relacja z pierwszej ręki od kogoś kto tam jest i opisuje wszystko ze szczegółami będzie jeszcze cenniejsza. Dorzuć też jak najwięcej zdjęć, żeby nikt Ci kłamstwa nie zarzucał, bo pewnie się
  • Odpowiedz
@muffman: Niestety, nie mam. Unikam tu pytań o berkut, bo widać, że ludzie są bardzo negatywnie wobec nich nastawieni. Ale może czegoś się dowiem - medycy już śpią, ale może z rana ich zapytam ;)
  • Odpowiedz