Wpis z mikrobloga

Czy w #uk wszyscy teraz zarabiają powyżej £50k rocznie? Sam zarabiam calkiem spoko a nie stać mnie nawet na polowe tego co inni maja. Pełno wakacji, kupują domy samochody i inne rzeczy. Czy tez tak macie?
  • 28
@pa6lo z tym to się w 100% zgodzę. Wiem ze niektórzy znajomi tak domy sobie kupili zaraz po studiach ale nadal sporo osób które wiem ze za bardzo rodzinnego majątku nie mieli żyją jakby zarabiali 2 razy tyle
@Secretariat: Stary, ja mam 33-5k rocznie. Niby north east, tu się tanio żyje, więc nie mam co narzekać. 50k to już wbiłbym w klasę średnią, bardziej odważnie w nierucha bym się zapakował, może jakiś biznesik. Kto wie. Większy buforek na błędy w zarządzaniu hajsem by był.
@groman43 ahhh dzięki za slowa pocieszenia. Na następny rok będę na około £50k i liczyłem ze w końcu będzie mnie na coś stać ale im bardziej to kalkuluje to tym bardziej wychodzi ze się dużo nie zmieni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@DrGreen_2 to prawda. Tez tak sobie mówię żeby lepiej się poczuć. Całkiem sporo inwestuje miesięcznie na to żeby wcześniej przestać pracować na tych złodzieji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiec jak dla mnie to jedyne wytłumaczenie ze po prostu ludzie nie oszczędzają na przyszłość. Ale ze tak większość?
@groman43 to prawda. 55 lat w obecnej sytuacji wiec i tak nie tak zle. Ale jak mówisz to nie powinno tak byc ze trzeba używać jakiś opcji jak salary sacrifice żeby nie placic 50%( włączając student loan)
@Secretariat: ludzie używają kart kredytowych które splacaja rok lub dłużej aby kupić bilet lotniczy na wakacje. Dlaczego myślisz ze Klarna tak sobie dobrze rodzi w UK? Ile było o to awantur bo ludzie kupują a nie maja później z czego spłacić? Albo zajmuje im to długo bo odsetki są duze! Przeciętny Brytyjczyk jest tak samo słabo wykształcony ekonomicznie jak Polak
@DrGreen_2 w sumie to prawda. Jedynie co wiadomo to ze ludzie pozbyli sie oszczędności z kont bankowych tak z 3 Msc temu (przynajmniej w banku w którym pracuje) ale nadal sporo osób na wakacje latają i to nie do Europy tylko poza. Wydaje mi sie ze po prostu ta średnia30k to jest sporo zaniżana przez tych co zarabiają £1500msc