Wpis z mikrobloga

Mirasy, od wiosny zaczynam przygodę z #motocykle
Do tego czasu co miesiąc na wypłatę chce kupić jeden element ubioru: rękawice, buty, kask itd. Co miesiąc będę prosił Was o propozycje. Cenowo w granicach rozsądku. Jedyna rzecz na którą nie będę oszczędzał to kask.
Ten miesiąc zaczynam od rękawic. Co możecie zaproponować? Słyszałem o rękawicach że po sezonie palce wychodzą. Nie szukam takich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chce się kierować Waszym doświadczeniem ( ͡ ͜ʖ ͡)
Qql3l3 - Mirasy, od wiosny zaczynam przygodę z #motocykle 
Do tego czasu co miesiąc n...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Qql3l3 ja osobiscie poszedlem w rebelhorna, jedne dlugie sportowe, drugie ciensze i krotsze na lato, stawiam na maksymalne zabezpieczenia
  • Odpowiedz
@Qql3l3: ja miałem długo shime caliber, potem kupiłem revit metis żeby mieć długie. oba polecam. shima się w końcu powycierała ale z 5 lat w nich jeździłem. teraz jeżdżę w offie większość więc mam lżejsze szmaciaki
  • Odpowiedz
@Qql3l3: Też mam jedne Heldy z goretexem i dają radę, przy -17 w nich jechałem off road.
Co byś nie brał nie da się mieć jednych rękawic, kup dłuższe, bez wentylacji jak starczy budżetu to z membraną i drugie letnie.

Gx
  • Odpowiedz
@Qql3l3: Jeżeli chodzi o krótkie rękawice letnie to polecam Alpinestars SMX-1 Air v2. Lepsze pod względem bezpieceństwa niż jakieś szmaciaki Shimy, które miałem wcześniej, twardy protektor kostek, grubsza skóra.
Jesienno-zimowe mam Rebelhorn Patrol z membraną. Ciepłe są w połączeniu z handbarami i podgrzewanymi manetkami do 0 stopni spokojnie.
Zelazko_MPM - @Qql3l3: Jeżeli chodzi o krótkie rękawice letnie to polecam Alpinestars...

źródło: IMG_4867-tile

Pobierz
  • Odpowiedz
@Qql3l3: Rebelhorn Hike II - po 2 miesiącach zaczęły puszczać szwy i pojawiły się otwory.
Z innych rzeczy to mogę polecić - LS2 Storm II FF800 - najnowsza norma ECE 22.06 i spoko wykonanie za niewygórowaną cenę.
Kurtki Modeka - też klasa
Spodnie Shima Giro 2.0 - bardzo fajne i zero zużycia po roku.
  • Odpowiedz
Jeżeli chodzi o krótkie rękawice letnie to polecam Alpinestars SMX-1 Air v2


@Zelazko_MPM: gówniane, jak to krótkie, nie polecam - opinię opieram na wyjebce w nich (20-30km/h) i bolącym nadgarstku kilka tygodni (jakieś zwichnięcio-naciągnięcie)

@Qql3l3 drogie, tanie, #!$%@?, zajebiste - jeden #!$%@? - grunt żebyś kupił długie
  • Odpowiedz
@Qql3l3: ja mam od kilku dobrych sezonów shima RS2 i moge polecić :) W lecie jak upał to wiadomo, zbyt gorąco i biorę cieńsze kupione w motocyklowym za 100zł ale tak przy dłuższych trasach/jak jest pogoda około 10-25 stopni to dają rade :)
  • Odpowiedz