Wpis z mikrobloga

polska policja zyskała dzisiaj w moich oczach. mamełe została zatrzymana za przekroczenie prędkości (o 17 km) do tego nie miała zapiętych pasów (ja miałam), gaśnicy ani trójkąta... starała się trochę udobruchać policjanta w swoim babcinym stylu a ja tylko w głowie myślałam "boże zamknij się tylko pogarszasz sprawę", apogeum było kiedy zaproponowała zakupione na targu maliny jako część zapłaty za mandat xdddd no ale koniec końców pan władza dał mandacik 50 złotych i ładnie się uśmiechnął i pomachał do nas na pożegnanie. zdradził też że "różni są kierowcy, ludzie, czasem jest ciężko i niemiło, a tutaj fajnie było z paniami porozmawiać".. czyli łapówka typu dobra rozmowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#acab #policja #polskapolicja
  • 13
@szzzzzz: jestem złym człowiekiem, udaję dobrego to nie wiem czy w sumie jestem dobry czy zły. W głowie jestem zły, w czynach dobry, tak chyba lepiej..
@graf_zero moja mama jeździ ponad dwadzieścia lat i nigdy nie miała żadnego mandatu ani kolizji, dziś był jej pierwszy raz. z nikim nie czuję się tak bezpiecznie jadąc jak z nią, daję święte słowo. nie zapina pasów, nie lubi ich, mnie to wkurza, ale jak coś to tylko ona będzie mieć z tego powodu kłopoty. tam gdzie nas złapali jest dość specyficzny odcinek, którym rzadko jeździ (byłyśmy w innym mieście na targu)
@graf_zero oczywiście że tak, wchodząc do domu od razu zapytała tatę czy jest gaśnica w drugim samochodzie . ja nie twierdzę że to była wyjątkowa sytuacja, drogówka takich sytuacji mają mnóstwo. oni sami ocenili co najlepiej zrobić w takiej sytuacji. ja mam nadzieję że gdyby moja mama za tydzień znów przekroczyłaby prędkośc to dostałaby większy mandat i punkty.