Wpis z mikrobloga

Na którą skrajność zagłosowałbyś (w sytuacji gdyby ktoś przystawił Ci pistolet do głowy)?
1. Ultra prawica
2. Ultra lewica

Która skrajność?

  • 1 56.6% (279)
  • 2 43.4% (214)

Oddanych głosów: 493

  • 29
  • Odpowiedz
  • 36
@ZaPolish: Jak bym zagłosował na Ultra prawice to bym miał następny pistolet przy skroni za samo istnienie, zagłosuje tutaj na ultra lewice, może i bym umarł a może nie, lepsze 50/50 niż 100% pewności.
  • Odpowiedz
  • 52
@maz00rskie_mleko: Zarówno nazizm jak i faszyzm są ideologiami prawicowymi, od razu pisze że interesują mnie badania, teksty i konsensusy naukowe które są zgodne, a nie wysrywy Konfederatów więc sobie odpuść fikołki.
  • Odpowiedz
@Njal: zapomniałeś o komunizmie i ich dziesiątkach milionów ofiar zamordowanych dla idei. Poczytaj o ZSRR, Chinach i Kambodży. To tak na początek, bo na pewno znajdziesz inne przypadki.
  • Odpowiedz
@Shagal: no wiem, ale dla idei nie mordowali byle kogo i za wszystko, nawet kwestie które nie zależą od ciebie w przeciwieństwie do nazistów i faszystów - dlatego w przypadku sytuacji podanej przez OPa wolałbym komunizm, może i bym umarł a może i bym nie umarł, natomiast w prawicowych ideologiach umarł bym na bank.

To jest jak z wypadkiem autobusowym a tramwajowym, szansa na to że przeżyje jak mnie potrąci autobus
  • Odpowiedz
@Njal: nie? A to ciekawe. Poczytaj, będziesz madrzejszy. Akurat często mordowano byle kogo i często za nic. Niczym dziwnym nie było mordowanie ludzi dla statystyk, żeby funkcjonariusze mogli się wykazać.
  • Odpowiedz
@Shagal: ale ty mówisz o konkretnie ZSRR, w państwach zależnych takich akcji było bardzo mało, np. u nas.

Bez wątpliwości bardziej bezpieczny by był komunizm.

W Polsce przez 40 lat była skrajna lewica i jakoś daliśmy rade, było też kilka lat alt-rightu, do dzisiaj upamiętniamy niezliczone daty masakr a żydzi do dzisiaj przyjeżdżają jak do muzeum.

Z całą pewnością i przekonaniem wybieram opcje numer 2 w ankiecie wyżej.
  • Odpowiedz
no wiem, ale dla idei nie mordowali byle kogo i za wszystko


@Njal: i tu należy zakończyć rozmowę z tobą...

PS. Naziści byli źli - głównie złą sławę wyrobili sobie ssmani z hucznie nagłaśnianych egezekucji w wielkich miastach i zabijaniu żydów. Tego nie chcę negować bo to była tragiczna i bezwzględna machina śmierci. Ale na innych terenach nle nie było to gwałcące nieprzewidywalne bydło. Moje babcie czy dziadkowie twierdzili, że nawet
  • Odpowiedz
@Njal: mówimy o skrajnościach. Nie, w Polsce nie było żadnej skrajności. Te miałeś w tych krajach które wymieniłem. I przepraszam, ale czy Ty właśnie zasugerowałeś, że obozy zagłady z II wojny światowej były naszą sprawką?!
  • Odpowiedz
@Shagal: ale kto powiedział że ma być jeszcze bardziej skrajniejsza? w Polsce był komunizm i to wystarczy, nie będziesz tutaj manipulował i sobie ustawiał dyskusji pod swoje dyktando bo bardziej ci się podoba Hitler od Stalina.

Fakty są takie że ja bym miał szanse przeżyć w tym co wybrałem, ty nie, uciekł byś przez komin, dosłownie.

---

ALE, moment, moment, ja chyba wiem skąd ci się to wzięło, wszedłem na twój
Njal - @Shagal: ale kto powiedział że ma być jeszcze bardziej skrajniejsza? w Polsce ...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
@Njal: to zobacz z okazji jakiego wpisu jest ta dyskusja i kto to sobie manipuluje faktami dla własnej wygody, hipokryto. Jeśli myślisz że mi pociśniesz pokazując mi mogę poglądy, to beka z Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeśli myślisz że mi pociśniesz pokazując mi mogę poglądy


aaa, czyli to jednak są twoje poglądy, no patrz pan ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@Shagal Gościu. Twoja dyskusja, bo nie wiem po co komentować czyjś pogląd, wyglada tak jakbyś się kłócił, że jeśli ktoś się utopił w morzu to się bardziej utopił, niż ten, który się utopił w basenie.
  • Odpowiedz
@Njal: coś nie tak z tym, że uważam że gospodarka jest najważniejszym czym powinien się zajmować rząd? Czy tak już rzucasz na oślep wysrywami bo skończyły Ci się argumenty?
  • Odpowiedz