Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak ciężko się płaci gotówką, tylko "nie mam wydać" i to płatność 20-30zl, płacąc 50. a płacąc 100 to już tragedia...
Choć tutaj sądzę że to wina wyłączenie kierownictwa, które zabiera cały utarg i daje śmieszne ilości do kasy na resztę.

Najgorzej jest w żabce i biedronce, tam płacąc banknotem to przestępstwo.
  • 86
  • Odpowiedz
@WongielSilesia: Faktycznie, wczoraj w stokrotce płaciłem za zakupy o wartości 40 zł setką i babka do mnie, nie ma pan drobniej? na pewno? A może kartą? Mówie nie a ta kręci głową jakbym jej krzywdę zrobił xd
  • Odpowiedz
  • 4
@WongielSilesia wydaję mi sie ze to podejście "mam jak wydać, ale jak wydam to pozniej mogę nie mieć", za wszelka cene próbuje się nie dopuścić do sytuacji gdzie nie ma sie drobnych
  • Odpowiedz
@WongielSilesia: najlepszym wyjściem jest nauczyć Polaków płacić banknotami max 50zł. W takim UK nigdy nie miałem problemu z wydaniem reszty ale ja już płaciłem gotówką to chyba nigdy nie użyłem banknotu £50.
  • Odpowiedz
@WongielSilesia: Po prostu nie płac za zakupy spożywcze gotówką. Jestem za utrzymaniem gotówki, ale do płacenia za zakupy rzędu 20-30zł to naprawdę nie jest ona potrzebna... Generuje to tylko problemy, kolejki i braki w wydawaniu reszty.
  • Odpowiedz
@WongielSilesia: @human25 @MojHonorToWiernosc @MistrzKowalski

Podziękujcie rządowi i głapińskiemu, który dodrukowując kasę #!$%@?ł z drukareczki tylko 100zł i 200zł. Podczas pandemii jak wypłacałem kase to 100zł zawsze były nowe prosto z drukarki a mniejsze nominały zawsze były z obiegu wtórnego. Przed wielkim dodrukiem zdarzało się aby bankomat mi wypłacił 200zł w samych 20zł lub 10zł, teraz wypłacenie w drobniejszych niż 50zł graniczy z cudem. Często nawet maszyna mówi, że kwota musi być
SzubiDubiDu - @WongielSilesia: @human25 @MojHonorToWiernosc @MistrzKowalski 

Podzięk...

źródło: morawiecki-drukuje-pieniadze-drukarka-robi-brrr-animacja-gif-nbp

Pobierz
  • Odpowiedz
@SpaceMonkey: tylko odpowiedź sobie co kupisz za 50 złotych, a co za 50 GBP. Żeby porównanie miało sens, musiałbyś powiedzieć, że nie płaciłeś banknotem 10 GBP i wyżej
  • Odpowiedz