Wpis z mikrobloga

@tomek_wcale_nie_tomek: jakiś inny mikrofon?

a sluchawki chcesz otwarte czy zamkniete? Jak otwarte to napewno potrzebny ci interfejs? Bo wtedy nie wykorzystasz z interfejsu funkcji monitorowania za bardzo?


Nie mam pojęcia i nie wiem o czym za bardzo mówisz. Dopasuj język do osoby, która miała wcześniej marketówki za 500 zł.
@Adolf_Cartman: otwarte sluchawki to takie w ktorych slyszysz co sie dzieje dokola
funkcja monitorowania to ze slyszysz w sluchawkach to co mowisz do mikrofonu, przy otwartych sluchawkach nie wykorzystasz bardzo tego.

co do innego mikrofonu, pogooglaj jakichs 'czulych', nie mam doswiadczenia z takimi niestety.

mikrofon na usb - spoko, a DACa pewnie nie potrzebujesz.

Kup dobre sluchawki - 560S sa fajne
@Adolf_Cartman:

A jakie sluchawki testowales?

Zobacz w ustawieniach systemu czy czasem na donglu vs na zintegrowanej karcie nie masz powlaczanych roznych innych 'efektow ulepszania' dzwieku.

Dongle appla jest dobry, to prawda, ale o ile nie masz bardzo #!$%@? integry plus wymagajacych sluchawek - to zakladajac ze nie masz zadnego przetwarzania/ulepszania w ustawieniach wlaczonych nie powinno byc serio duzej roznicy.
@Adolf_Cartman: plus podales interfejsy - ktore to maja same w sobie dosc srednie DACi, dlatego naprawde ciezko skumac czego potrzebujesz.

IMHO najpierw kup dobre sluchawki, potem co potrzebujesz - bo moze sie okazac ze nic nie potrzebujesz.

ja lece na dosc budzetowym zestawie khadas tone board + JDS labs Atom, mam sluchawki dosc highendowe, mam tez takie co wymagaja mocy i sa 'wybredne' - i z reka na sercu - nic
@tomek_wcale_nie_tomek: o super dziękuje, to może zadam inne pytanie i będzie nam łatwiej, bo próbuje znaleźć odpowiedź X dni i zaczyna mnie to #!$%@?ć.

Co sądzisz o połączeniu - Mikrofon na USB przez co dźwięk nie będzie zakłócany na karcie dźwiękowej ALC1200-VD1
Zakup, których z tych słuchawek:
Beyerdynamic DT770 Pro 32Ohm
Beyerdynamic TYGR 300 R
Sennheiser HD560S
AKG K361

i do nich jakiś DAC? Polecasz jakiś?

A jakie sluchawki testowales?

Ostatnio
Ostatnio używałem słuchawek KZ ZS10 PRO X z donglem od Apple i podobał mi się z nich trochę mocniejszy bas.

Dodatkowo zauważyłem, że jak podłączałem słuchawki do karty ACL1200 to nie mogłem ich pozmieniać w EQ, a jak miałem na donglu od Apple to zmieniałem i brzmiało jeszcze lepiej.

To jest kwestia sterownikow, ustawien i programow typu equalizer APO.

Beyerdynamic DT770 Pro 32Ohm

Beyerdynamic TYGR 300 R

Sennheiser HD560S

AKG K361


Slyszalem
tomekwcalenie_tomek - > Ostatnio używałem słuchawek KZ ZS10 PRO X z donglem od Apple ...

źródło: Screenshot 2023-09-05 170835

Pobierz
Beyerdynamic DT770 Pro 32Ohm

Beyerdynamic TYGR 300 R

Sennheiser HD560S

AKG K361


@tomek_wcale_nie_tomek: już idą, przetestuje sobie je na DAC od Apple i zobaczę co z tego wyjdzie, a jak nie to zmienię lub podbije w EQ lekko albo oddam i tyle.

Co do DACa (a raczej DAC + amp) bo sam dac to tylko konwerter, to zalezy jaki masz budzet. Nawet ten apple dongle Ci powinien wystarczyc akurat do tych