Wpis z mikrobloga

Cześć wypoczynkowe mirki, potrzebuję pomocy - 20 lat nie byłem w górach i jako dorosły wyjazdy trzeba sobie samemu organizować. Problem w tym, że nie mam pojęcia czego i jak szukac. Chcę ze znajomym pojechać na tydzien w góry, pojechać do jakiegoś schroniska na tydzień i wychodzić codziennie na szlak i wracac do siebie. Czy ktoś mógłby polecić jakieś fajne miejscówki? Lokacja praktycznie dowolna, byleby nie góry Świętokrzyskie.

Mowa oczywiście o polskich górach

#gory #turystyka #pttk
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@modzelem: szchroniska nie są przy szlakach czy czegoś nie rozumiem? Potrzebuję fajnej miejscówki w górach i której nie mam pojęcia, może ktoś z was cos poleci
  • Odpowiedz
@peszmerd: są przy szlakach, tylko moim zdaniem miejsce na dole daje większe pole manewru. Z hotelu możesz dojechać na inny wybrany szlak, a nie ograniczać się do tych w okolicy.
Ja szukałabym czegoś przy szlaku, ale na dole
  • Odpowiedz
  • 0
są przy szlakach, tylko moim zdaniem miejsce na dole daje większe pole manewru. Z hotelu możesz dojechać na inny wybrany szlak, a nie ograniczać się do tych w okolicy.

Ja szukałabym czegoś przy szlaku, ale na dole


@modzelem: pasują mi w okolicy, to nie będzie wielkie gór zwiedzanie. Nie mam pojęcia gdzei czegoś takiego można szukać w ogóle
  • Odpowiedz
@peszmerd: zapomnij o wyobrażeniu schronisk jako górskich chatek czekających z otwartymi ramionami i posłanymi łózkami na strudzonych wędrowców, może te 20 lat temu jeszcze trochę tak było. Teraz to bardziej górskie hotele i faktycznie jest tak jak wyżej piszą, że te najpopularniejsze mają rezerwacje czasem i na kolejny sezon. Możesz zawsze liczyć na to, że dostaniesz miejsce na glebie, ale ja tam wolę na nich nie polegać. W każdym razie jak
  • Odpowiedz
  • 0
Według mnie lepiej jest znaleźć nocleg w jakiejś mieścinie przylegającej do gór, skąd będziesz miał blisko na szlaki.


Z gór to z takich mniej oczywistych miejsc polecam Gorce, Izery, całą Kotlinę Kłodzką i wszystkie górki na około niej, no i bajkowe Pieniny


@Lesny_Boruta: dzięki za poradę!
  • Odpowiedz