Wpis z mikrobloga

@czasomiarka: chyba tylko zewnętrzne softy, Rufus raczej niestety nie ma wersji na macOS, .exe ci się nie odpali.
To Mac z Intelem? Można by na Bootcampowym Windowsie obok spróbować? Jak m1 to tylko zewnętrzne softy, tak mi się wydaje.
  • Odpowiedz
@czasomiarka: wchodzisz w google-wpisujesz "windows 10 pobierz narzędzie, wchodzisz w link ms, klikasz "pobierz narzędzie", odpalasz po pobraniu, klikasz "przygotuj instalacje na inny komputer, ustawiasz parametry, wybierasz pendrive na ktorym ma zainstalować, dajesz dalej, czekasz i można bootować na innym kompie...
  • Odpowiedz
@czasomiarka: plik ISO to plik obrazu który możesz nagrać np rufusem na pendrive, ale znacznie łatwiej pobrać narzędzie które samo pobierze obraz z ms i wgra na pendrive.
  • Odpowiedz
@czasomiarka
jest coś takiego co się nazywa Ventoy (pod linuxem, w twoim przypadku "niestety"). A może jest to też na maca...
Ventoy robi ci bootowalnego pendrive który jest uniwersalny. Robi sie mikro-bootowalny systemik coś jakby grub. Masz na nim drugą partycję gdzie wklejasz .iso i tyle roboty. Możesz mieć wiele plików .iso i przy bootowaniu wybierasz sobie co chcesz włączyć.
  • Odpowiedz
  • 0
A jeszcze, skoro tu jesteście :)

Czy taki obraz oznacza, że laptop został sformatowany? Bo właśnie na nim chcę zainstalować windowsa, ale chcę się upewnić, że tego windowsa tam nie ma i że został sformatowany (?)
czasomiarka - A jeszcze, skoro tu jesteście :) 

Czy taki obraz oznacza, że laptop zo...

źródło: IMG_6958

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Katiee: A, tylko zastanawiam się, czy jeszcze ten komp ma jakieś dane? Bo już nie pamiętam czy zgrałam i jeśli nie to chciałabym to zrobić, ale nw jak go uruchomić
  • Odpowiedz