Wpis z mikrobloga

569 + 1 = 570

Tytuł: Krążownik Kormoran
Autor: Theodor Detmers
Gatunek: historia
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788362913886
Tłumacz: Marek Jurczyński
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
Liczba stron: 222
Forma książki: książka
Wspomniea Theodora Detmersa, dowódcy krążownika pomocniczego Kormoran.

Jednostka odnosiła duże sukcesy na początku II wojny światowej, przejmując i zatapiając liczne statki alianckie. Ukorowaniem rajdu Kormorana był pojedynek z australijskim krążownikiem Sydney, który w wyniku starcia zatonął wraz z całą załogą. Kormoran również został zniszczony przez pożar wzniecony w trakcie bitwy, jednak udało się ewakuować większość jego załogi. Wrak Sydneya odnaleziono dopiero po kilkudziesięciu latach, akcja jego poszukiwań była dla Australijczyków tym, czym dla nas są poszukiwania wraku ORP Orzeł.

Książka to nieźle napisane, barwne wspomnienia spisane przez spostrzegawczego i bystrego młodego oficera, który jednakże dość bezkrytycznie patrzy na reżim nazistowski. W książce jest również polski akcent - przygotowania Kormorana do rejsu odbywają się w Gdyni i na Bałtyku.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #historia #iiwojnaswiatowa #historiabookmeter
Pobierz mokry - 569 + 1 = 570

Tytuł: Krążownik Kormoran
Autor: Theodor Detmers
Gatunek: hist...
źródło: 484478-352x500
  • 67
@shakerti1: Te wysrywy na dwa zdania nazywasz krytyką literacką? xD xD xD
https://wykop.pl/wpis/55042381/156-1-157-tytul-zapisane-w-kosciach-autor-simon-be
https://wykop.pl/wpis/60193165/1677-1-1678-tytul-maly-ksiaze-autor-antoine-de-sai

Te 37 książek w V edycji nazywasz jakimś wielkim wkładem w tag? :D :D :D
https://wykop.pl/artykul/6437787/posumowanie-v-edycji-wykopowej-akcji-czytelniczej-bookmeter-amp-start-edycji-vi

Akurat śledzę bookmeter na bieżąco i sapiesz do gości, którzy piszą dłuższe recenzje i dodają dużo książek, czyżby kompleks? xD xD xD
@tactic: nikt nie mial wiekszego wkladu w ten tag niz ja. A ty wyszukales dwa hjakies randomowe posty, akurat Fitzka dostalem i przeczytalem, porzadny kryminał A Maly ksiaze to jedna z najwazniejszych ksiazek w historii, ale co ty mozesz wiedziec xD
@shakerti1: co tam jeszcze masz do powiedzenia? Z Myśliwskiego też zrozumiałeś tyle, żeby napisać dwa zdania? Nie chce się szukać, czy może wstydzisz się, że nie potrafisz pisać?
@tactic: Nie czytalem zadnej ksiakzi juz rok a dalej wiem wiecej o literaturze niz ty nieudaczniku ;) Nic ci nie musze udowadanic bo nic wartosciowego w zyciu nie przeczytales
@tactic: Myslisz, ze bede tego szukal teraz? to bylo z 2 lata temu albo wiecej, to ty masz czas na to zeby szukac moich wpisow ale jakos przypadkiem nie masz, zeby poczytać ambitną literature xdddd
@tactic: to poszukaj, moze wez jakos filitruj od najwicej plusow nieudaczniku ;) Nie mam nic wiecej do powoedznia oprocz tego, ze nie masz pojecia o literaturze, ja jej poswiecilem cale zycie
@shakerti1: te trzydzieś#!$%@?ę książek rocznie i "od roku nie przeczytałem żadnej książki" to całe życie poświęcone literaturzen ściemniaczu? :D Przeczytałeś chociaż z 200-300 klasyków literatury w tym długim życiu?