Wpis z mikrobloga

Jakoś zapachniało mi nostalgią za Windows XP po tych wszystkich postach o historii WinXP ostatnio, więc stawiam sobie wirtualnie WinXP na QEMU.

Tylko zamiast dać mu z 4GB ramu, dałem mu 512 mb, zawsze oszczędzam, chociaż mam 16gb ramu na macu.
więc poradziłby sobie z 12gb.


Ciekawe czy uruchomi się

$ qemu-img create -f qcow2 /Volumes/STORAGE/winxp.qcow2 30G

$ qemu-system-i386 -m 512 -hda /Volumes/STORAGE/winxp.qcow2 -cdrom WXPVOL_EN.iso -boot d

$ # qemu-system-i386 -m 512 -hda /Volumes/STORAGE/winxp.qcow2

$ qemu-system-i386 -m 4096 -hda /Volumes/STORAGE/winxp.qcow2


#windows #mac #heheszki
aptitude - Jakoś zapachniało mi nostalgią za Windows XP po tych wszystkich postach o ...

źródło: Screenshot 2023-09-04 at 16.56.18

Pobierz
  • 12
W sumie ciekawe czy da się jeszcze aktywować legalnie


@pesymistyk: Legalnie nie, bo stracił wsparcie, ale Windows XP zawsze miał błędy, kolega ze studiów, odkrył, że w trakcie wpisywania klucza można opuścić to okno do wpisania klucza i w regedit go aktywować, dosłownie bez klucza ani internetu.
@aptitude: I co Panie na tym zrobisz, dałeś chociaż passthrough jakiegoś GPU? bo jak nie to pozdro przy sofware rendering bez akceleracji na CPU przy jakiejś gierce.

Jak chcesz się bawić w #nostalgia i #retrogaming to zainteresuj się projektem 86Box albo albo PCem.
Polecam, jest sporo tutków, tam też postawisz sobie OS jaki chcesz i zemulujesz grafiki, które będą poprawnie wykryte na wirtualkach.

Takie zabawy z qemu zostaw sobie na wirtualizację
NiBBonacci - @aptitude: I co Panie na tym zrobisz, dałeś chociaż passthrough jakiegoś...
Jak chcesz się bawić w #nostalgia i #retrogaming to zainteresuj się projektem 86Box albo albo PCem.


@NiBBonacci: Ja tylko tak sobie zainstalowałem Windows XP aby zobaczyć jak przebiegał proces i jak wyglądała słynna tapeta Bliss.

Do gier retro to raczej wole retropie z wowroms.com
@Ashurbanipal: @pesymistyk

Ale przeglądanie internetu na IE to tragedia, bo nawet wszystkie certyfikaty wygasły na 20 letnim systemie :x
Ale przynajmniej działa internet, a cały system zaskakująco płynnie.

qemu-system-i386 -m 4096 -hda /Volumes/STORAGE/winxp.qcow2 -cdrom WXPVOL_EN.iso -boot d -net nic,model=rtl8139 -net user

Wiedziałem, że na mojej stronie, nie będzie działać Fluxbox, ale hover? Serio IE nie obsługiwało CSS :hover?
aptitude - @Ashurbanipal: @pesymistyk

Ale przeglądanie internetu na IE to tragedia, ...

źródło: Screenshot 2023-09-04 at 20.32.10

Pobierz