Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem z pleśnią w mieszkaniu (rocznik 2007). Pleśń kryje się z tyłu trudnej do przesunięcia meblościanki w pokoju i na ścianach łazienki, która nie ma okien. Jak najlepiej się jej pozbyć?
Jeżeli chodzi o łazienkę, czy mogę od razu kłaść lateksową farbę emulsyjną, czy muszę wcześniej usunąć pleśń octem albo jakimś Astonishem?

Staram się wietrzyć pomieszczenia, a w łazience mam pochłaniacz wilgoci.

#pytanie #malowanie #farba #farby #mieszkanie #budownictwo #dom #plesn



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem z pleśnią w mieszkaniu (rocznik 2...

źródło: 60c096ee6dfd5-plesn-jak-usunac

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: grzyba powierzchniowego szorujesz wybielaczem na bazie chloru - ace z rossmanna na przyklad
w auchan tanszyjest jakis nie pamietam bielcośtam, bieluszek chyba

jak wlazlo gleboko to niestety by trzeba tynk zwalić w tej części

natomiast problem jaki masz do rozwiazania to brak odpowiedniej wentylacji albo zbyt niska temperatura scian (dot. sciany za mebloscianka)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to musisz chlorem , a nie octem. Kup jakiś środek na pleśń typu savo. Za meblościanką nie ma przepływu powietrza dlatego tak się dzieje. Spróbuj odsunąć. W łazience zadbaj o przepływ powietrza. Na początek np nie zamykaj drzwi.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak pomalujesz pleśń to ona wyjdzie ci za 3 miesiące na świeżej farbie. Najpierw musisz ją zabić.

Polecam środek gdzybobojczy marki Pufas, jest mocarny, aż łeb boli od dłuższej ekspozycji. Także pamiętaj o wietrzeniu i środkach ochrony osobistej.

Niestety, ale grzyb na ścianach nie pojawia się od tak. Najlepiej będzie wyeliminować przyczynę, czyli najpewniej niewydolną wentylację w mieszkaniu.
  • Odpowiedz